Menu

 

Öğretmenlere Kariyer Uzmanlık mı geliyor?

Milli Bakanlığı Öğretmenlik mesleğini kılacak bir kanun üzerinde çalışıyor...

Öncelikle Doğu ve Güneydoğu illerinde mecburi bölgelerinde görev yapacak öğretmenlere pozitif ayrımcılık yaparak öğretmenlerimizi bu bölgelerde daha fazla tutmayı planlıyor.

Doğu ve Güneydoğu illerimizde görev yapan öğretmenlerimizin puanlarına bir düzenleme getiriliyor. Mecburi bölgesinde çalışan öğretmenlere yıllara göre % 25 - % 50 fazladan puanı verilecek . Ayrıca Toki ile işbirliği yapılarak bu bölgede çalışan öğretmenlerimizin lojman sorunu çözülücek. 

ÖĞRETMENLERE KARİYER UZMANLIK GELİYOR

Öğretmenlik mesleği kanuna hale getirilerek ihtisas mesleğine yakışır bir kanunu olacak. En son Hüseyin ÇELİK döneminde gerçekleştirilen ve daha sonra mahkeme tarafından iptal edilen Kariyer öğretmenlik düzenlemesi yeniden geçirilecek . 

Öğretmenlik mesleğinde aday öğretmenlik , uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik olacak... 

Öğretmenler kariyerler arası geçişte süresi ve sınav puanına göre geçiş yapabilecek . Uzman öğretmen ile aday öğretmen arasında maaş farkı olacak. Baş öğretmenlikte ise bu fark % 50 kadar çıkabilecek...

Öğretmenlere kariyer unvan getirecek yönetmelik tamamlanmak üzere , 2015 - 2016 öğretim yılından itibaren , kariyer uzmanlık için düğmeye basılacak.

SGKREHBERİ.COM

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar