Menu

 

2015 TEOG hafta sonu kursları kazanım testleri

MEB, TEOG için hafta sonu kurslarına destek olmak amacıyla kazanım testleri hazırladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından TÜRKÇE, MATEMATİK, FEN VE TEKNOLOJİ, T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK, İNGİLİZCE, DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ olmak üzere 6 derste; 8.sınıf öğrencilerimize ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü sorumluluğunda yürütülen hafta sonu kurslarına destek olmak amacıyla KAZANIM ESASLI KÜÇÜK TESTLER hazırlanmıştır.

Söz konusu testler, özellikle hafta sonu kurslarında görev alan öğretmenlerimiz ve bu kurslara devam eden öğrenciler tarafından kullanmak üzere hazırlanmıştır. Esas hedef, hafta sonlarında yürütülen kurslara 8.sınıf düzeyinde destek olmak, öğretmen, öğrenci ve velilerimize kolaylık sağlamaktır. Kazanım Kavrama Testleri; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün bir ön uygulamasıdır. Uygulamadan verimli sonuçlar alındığı takdirde çalışmalar farklı sınıf düzeylerine de yaygınlaştırılabilecektir.

KAZANIM KAVRAMA TESTLERİ;

. Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 8. Sınıflar için belirlediği kazanımlar çerçevesinde hazırlanmıştır.

. Her dersten 24 ayrı test biçimindedir.

. Türkiye'nin çeşitli illerindeki ortaokullardan görevlendirilen ve 8.sınıfta fiilen ders okutan 38 öğretmen tarafından üretilmiştir.

. Soruları hazırlayan öğretmenler dışında ayrı bir grup öğretmen tarafından çapraz redaksiyon işleminden geçirilmiştir.

. 20 akademisyen tarafından akademik incelemeye tabi tutulmuştur.

. Testler dörderli gruplar halinde 6 haftaya yayılacak biçimde yayımlanacaktır.

. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden isteyenler tarafından PDF formatında ücretsiz olarak indirilebilecektir.

. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayımlanmasından bir hafta sonra önceki hafta yayımlanan testlerin cevapları yayımlanacaktır.

Kazanım Kavrama Testlerinin hedefi; 8.sınıf düzeyinde yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini yoklamaktır. Bunun yanında testlerimiz, 29 ve 30 Nisan 2015 tarihlerindeki Merkezi Ortak Sınavlara hazırlık amacına da hizmet edecektir. Çünkü test ve soru kapsam içeriği, Merkezi Ortak sınavlardaki kazanımlar ile ilgilidir. Ancak bu durum, Merkezi Ortak Sınavlara ait soruların yayımlanan testlerin içinden çıkabileceği anlamını taşımamaktadır. Merkezi Ortak Sınavlarda soruların farklı biçimlerde çıkması, güçlük düzeylerinin tümüyle değişmesi mümkündür.

Kazanım Kavramı Testleri, mart ayının ilk haftasıyla beraber parça parça yayımlanacaktır. Fakat, testlerin yayım sırası ve zamanları hafta sonu kurs programları ile öğretmen ve öğrencileri için hiçbir şekilde bağlayıcılık taşımamaktadır. Testlerin yayınlanma tarihleri şu şekildedir: 1. - 4. testler (1.hafta), 5. - 8. Testler (2.hafta), 9. - 12. Testler (3.hafta), 13. - 16. Testler (4.hafta), 17. - 20. Testler (5.hafta) ve 21. - 24. Testler (6.hafta)

Yayımlanan Kazanım Kavrama Testleri'nin telif hakları tümüyle MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne aittir. Soru ve testler kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz, kısmen ya da tamamen basılamaz. Dolaylı dahi olsa ticari amaçla kullanılamaz. Kullanım koşulları MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün iznine tabidir. Ayrıca söz konusu testler "ön nüsha" niteliğinde olduğu için Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü; testlerin soru kapsam ve içeriğini değiştirme, soru iptal etme, yeni soru ekleme ve cevap anahtarlarında düzeltme gibi işlemler yapabilir.

1.Hafta Testlerini İndirebilirsiniz.

2015 TEOG MEB Matematik1.Hafta kazanım testleri 

TEOG MEB Matematik Örüntü ve süslemeler kazanım testi

TEOG MEB Matematik Dönüşüm geometrisi kazanım testi

TEOG MEB Matematik tablo ve grafikler kazanım testi

TEOG MEB Matematik üslü sayılar-1 kazanım testi

2015 TEOG MEB 8.Sınıflar Fen Bilimleri 1.Hafta kazanım testleri

TEOG MEB Fen Bilimleri mitoz ve mayoz kazanım testi

TEOG MEB Fen Bilimleri kalıtım kazanım testi

TEOG MEB Fen Bilimleri DNA'nın Yapısı kazanım testi

TEOG MEB Fen Bilimleri Adaptasyon ve Evrim kazanım testi

2015 TEOG MEB 8.Sınıflar Türkçe 1.Hafta kazanım testleri

TEOG MEB Türkçe Fiilimsiler kazanım testi

TEOG MEB Türkçe Sözcükte Anlam-1 kazanım testi

TEOG MEB Türkçe Sözcükte Anlam-2 kazanım testi

TEOG MEB Türkçe Sözcükte Anlam-3 kazanım testi

 

 

 

Hürriyet

Son DüzenlenmeÇarşamba, 11 Mart 2015 23:13
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar