Menu

 

Lise Öğretmenleri İçin Ortak Sınav Uygulamaları ve Analiz Teknikleri Semineri

Liselere 2013-2014 yılından itibaren Ortaöğretim yönetmeliği ile ciddi yeni uygulamalar getirildi.

Bunlardan biri de yönetmeliğin 45.maddesine göre aynı derse giren öğretmenler yazılı sınavları “Ortak Sınav” ayrıca bu yazılı sınavların “Sınav Analizi”ni yapmaları gerekir.

MEB Ortaöğretim yönetmeliğinin 45.maddesi b fıkrası: “Aynı derse giren öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkân vermek üzere birden fazla şubede okutulan tüm derslerin yazılı sınavları ortak yapılır ve ortak değerlendirilir. Sorular ve cevap anahtarları zümre öğretmenlerince birlikte hazırlanır ve sınav sonunda ilan edilir. Bu sınavların şube ve sınıflar bazında sınav analizleri yapılır. Konu ve kazanım eksikliği görülen öğrencilerin durumları, ders ve zümre öğretmenleri tarafından yeniden değerlendirilir.”

MEB uygulamada sıkıntılar,aksaklıklar  ve eksiklikler görmüş olmalı ki “Ortaöğretim Kurumlarında Ortak Sınav Uygulamaları ve Analiz Teknikleri Semineri” semineri yapmaya karar verdi.

Buna göre Lise Matematik,Fizik,Kimya,Biyoloji,Türk Dili ve Edebiyatı,Felsefe grubu,tarih ve Coğrafya öğretmenlerinin katılabileceği bu seminere 2015 Hizmet içi planında yer verildi.

Matematik-Fizik,Kimya ve Biyoloji Öğretmenlerinden 100 öğretmenin katılımı ile Rize/Çayeli’nde yapılacak seminerin son başvuru tarihi 2 Şubat 2015 Seminer tarihi ise 16-20 Şubat 2014 tarihleri arasında.

Ortaöğretim Kurumlarında görevli Türk dili edebiyatı,felsefe grubu,tarih ve coğrafya Öğretmenlerinden 100 öğretmenin katılımı ile Mersin’de yapılacak seminerin son başvuru tarihi 5 Şubat 2015 Seminer tarihi ise 23-27 Şubat 2014 tarihleri arasında.

Başvuru yapmak için MEBBİS'E TIKLAYINIZ

Son DüzenlenmePerşembe, 22 Ocak 2015 17:25
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar