Menu

 

34 ilde yarın da okullar tatil

SON DAKİKA: İSTANBUL'DA DA YARIN TATİL..

İstanbul Valisi:Don ve buzlanma ihtimali ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime-öğretime bir gün ara verilmiştir.

 

 

 

 

 

 

Olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün bir çok ilde okullar tatil edilmişti. Devam eden kar nedeniyle yarın yani 8 Ocak Perşembe günü; Kocaeli, Ordu, Zonguldak, Kastamonu, Amasya, Karaman, Karabük, Kırşehir, Giresun, Bilecik, Gümüşhane, Kars, Afyonkarahisar, Bitlis, Bolu, Tunceli, Bartın, Yozgat, Sivas, Malatya, Adana, Niğde, Samsun, Kayseri, Burdur, Balıkesir, Tokat, Erzincan, Kırıkkale, Nevşehir, Düzce, Bayburt, Aksaray ve Konya illerinde okullar tatil edildi.

Yurt genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar yarın tatil edildi. İşte yarın okulların tatil olduğu iller:

Amasya

Amasya'nın Merzifon, Suluova, Hamamözü, Göynücek, Taşova ve Gümüşhacıköy ilçelerinde kar yağışı nedeniyle yarın da eğitime ara verilecek.

Çorum

Çorum'da Milli Eğitim müdürlükleri tarafından yapılan taşıma kapsamındaki öğrencilere, perşembe ve cuma günleri eğitime ara verilmiştir.

 

Karaman

Karaman Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle okulların yarın da tatil edildiği duyuruldu. 

Kastamonu

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kent merkezinde taşımalı eğitim verilen okullar ile Şenpazar ve Devrekani ilçelerindeki tüm okullar yarın ve cuma günü tatil edildi. Çatalzeytin ve Bozkurt ilçelerinde ise yarın eğitime ara verildi.

Kocaeli

Kocaeli’de, okulların bir gün daha tatil edilmesine karar verildi. 

Karabük

Karabük Valiliği, tüm kentte okulları yarın da tatil ettiğini duyurdu. 
Karabük Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, kentte bu geceden itibaren aralıklarla yoğun kar yağışı olacağı belirtildi. Kar yağışı ile birlikte mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, buzlanma ve don olayları beklendiği belirtilen açıklamada, "Bu sebeple ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 8 Ocak 2015 Perşembe günü bir gün süreyle tatil edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Kırşehir

Kırşehir il genelinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. 

Giresun

Kar yağışı nedeniyle Çamoluk, Güce, Doğankent, Çanakçı, Alucra ve Yağlıdere ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini belirtildi. Giresun merkez, Keşap, Bulancak, Eynesil, Tirebolu, Espiye ve Görele ilçelerinde ise köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için yarın tatil.

Bilecik

Bilecik'te etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle, eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. 
Vali Ahmet Hamdi Nayir, yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Osmaneli ve Gölpazarı ilçe merkezleri dışında kent merkezi ile ilçelerde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesinin uygun görüldüğünü belirtti.

Gümüşhane

Gümüşhane Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullar ile engelli ve hamile kamu personeline 8 Ocak Perşembe günü de tatil olduğunu açıkladı. 

Ordu

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verilecek.  Araç, Doğanyurt, İhsangazi ve Azdavay'daki tüm okullar, Cide, Tosya ve İnebolu'daki taşımalı eğitim verilen okullar ile Küre'deki Yatılı Bölge Ortaokulu, yarın ve cuma günü tatil edildi.Abana ve Ağlı'daki tüm okullar ile Daday ve Pınarbaşı ilçelerindeki taşımalı eğitim verilen okullarda yarın eğitime ara verildi. Kent merkezinde taşımalı eğitim verilen okullar ile Şenpazar ve Devrekani ilçelerindeki tüm okullarda yarın ve cuma günü, Çatalzeytin ve Bozkurt ilçelerindeki okullarda da yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırılmıştı.

Zonguldak

Zonguldak'ın merkez ile bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
Kozlu, Kilimli, Gökçebey, Çaycuma ve Ereğli ilçeleri ile bağlı belde ve köylerdeki okullar yarın tatil edildi. 

Kars

Kars'ın Sarıkamış ve Digor ilçelerinde elverişsiz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklamada yoğun kar yağışının ardından eğitime yarında ara verildiği bildirildi. 

Bitlis

Bitlis’te etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle kar tatili 2 gün daha uzatıldı. Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, il merkezi ve bağlı köylerde ilk, orta ve lise dereceli okulların olumsuz hava şartları nedeniyle perşembe ve Cuma günü de tatil edildiğini bildirdi. 

Bolu

Bolu’da, dün geceden bu yana aralıksız süren kar yağışı eğitime verilen arayı uzattı. Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, il genelinde okulların 8 ocak perşembe günü de tatil edildiğini açıkladı. 

Tunceli
Tunceli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle Pülümür ve Hozat ilçelerinde eğitime bir gün, Nazımiye ilçesinde ise iki gün ara verildi. 

Adana

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Tatil edilen diğer iller

Okullar Bartın, Yozgat, Sivas, Niğde, Malatya, Samsun, Kayseri, Burdur, Balıkesir, Tokat, Erzincan, Kırıkkale, Nevşehir, Düzce, Bayburt, Aksaray, Konya

Yenişafak

Son DüzenlenmeÇarşamba, 07 Ocak 2015 22:24
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar