Menu

 

Mersin'de TEOG evrakları için karla mücadele!

Mersin’in bazı bölgelerinde dün akşam saatlerinde başlayan ve gece boyunca yağmaya devam eden kar nedeniyle bazı yerleşim yerlerinde yollar kapandı.

Kar Yağışı Nedeniyle Yolu Kapanan Mahallelere Sınav Evrakı Zamanında Yetiştirildi

Mersin’in bazı bölgelerinde dün akşam saatlerinde başlayan ve gece boyunca yağmaya devam eden kar nedeniyle bazı yerleşim yerlerinde yollar kapandı. 

Kar yüzünden yolu kapanan okullara sınav evraklarını yetiştirme mücadelesi

Kapanan yollar nedeniyle okullara sınav evraklarını yetiştirmek için özverili bir mücadele verildi. Arslanköy mahallesine sınav evrakı götüren İl Milli Eğitim Personelleri etkili kar yağışı nedeniyle kapanan yolda mahsur kaldı. Sınav evraklarını okula yetiştirmek ve sınavın zamanında başlamasını sağlamak için büyük uğraş gösteren personeller ve mahalleliler yolu açamayınca Jandarma ekiplerinden ve 5. Kara Yolları Müdürlüğünden yardım istendi.

Gece boyunca karın etkili olduğu yerlerde aralıksız olarak çalışan 5. Kara Yollarına ait iş makineleri ve ekipler yolu açarak personellerin Arslanköy’e yetişmelerini sağladı.

Sınavın başlamasına 5 dakika kala evraklar okula yetiştirilerek sınav herhangi bir gecikme yaşanmadan başlatıldı.

Öğrenciler sınav aralarında kartopu oynayarak karın keyfini çıkardılar

Sınav aralarında öğrenciler bol bol kartopu oynayarak yılın ilk karının keyfini doyasıya çıkardılar. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz sınavda emeği geçenlere teşekkür etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, hava durumu nedeniyle zor koşullarda görevlerini yapıp sınavın sorunsuz geçmesini sağlayan bütün eğitim çalışanları ve personellerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül ayrıca araç ve ekipleriyle yolları açan ayrıca sınavın güvenliği için sınav yapılacak bütün noktalarda görev yapan bütün kurumlara da teşekkürlerini iletti.

MERSİN MEM

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar