Menu

 

2015 TEOG sınavında kitapçık sayısı arttırıldı

Geçen yıl TEOG sınavında kullanılan kitapçık sayısı 2 iken, bu yıl 4 oldu. Kılavuzda kopyaya ilişkin olarak düzenleme yapıldı ve "salon görevlilerinin tespit ettiği kopya" kavramı girdi.

İlk sınav 26 Kasım'da Türkçe, Matematik ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinden yapılacak, ikinci gün 27 Kasım'da Fen ve Teknoloji, TC inkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavlan gerçekleştirilecek. Sınavlara gire-meyenler 13-14 Aralık tarihlerinde mazeret sınavlarına katılacak.
Her sınavda öğrencilere 20'şer soru yöneltilecek. Her sınavın süresi 40 dakika o\acak. Yanlış yanıtlar doğruyu götürmeyecek. Sınav sonuçları Ocak 2015'te açıklanacak.

2'DEN 4'E ÇIKTI

Habertürk'ün haberine göre; geçen yıl Sınavda kullanılan kitapçık sayısı 2 iken, bu yıl 4 oldu. Kılavuzda kopya ile ilgili düzenleme yapıldı ve "salon görevlilerinin tespit ettiği kopya" kavramı girdi. Geçen yıl MEB, 6 bin 165 öğrencinin "bilgisayar sisteminde kopya çektikleri"ni savunarak, sınavlarını iptal etti. Ancak mahkemenin bu uygulamayla ilgili yürütmeyi durdurma kararı vermesi üzerine 1 milyon 273 bin öğrencinin puanı tekrar hesaplanmıştı

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar