Menu

 

Alo 147 bilgilendirme hattı oldu!

Milli Eğitim Bakanlığında, Sayın AVCI farkı giderek somut bir şekilde hissedilirken bu yeniliklere ve güncellemelere bir yenisi daha eklenmiştir.

Bilindiği üzere  1 Mart 2012 tarihinde  Ömer DİNÇER döneminde kurulan Alo 147 Hattı  bugüne kadar hep öğretmenleri şikayet hattı olarak kullanılan hatta öğretmenleri rencide edecek söylemler içerisinde şikayetler gelmekteydi. 147 telefon hattıyla binlerce öğretmen ve idareci yerli yersiz iftira ve ihbarlarla aşağılanmış, soruşturmalar birbirini takip etmiştir.  Sistemde sürekli suçlu arayarak olumlu iletişim ortamları kurulmamış; öğretmenler, yöneticiler sürekli olarak şikayet edilen bir mekanizma haline dönüşmüştü. İçinden çıkılamayacak bir hat haline dönüşen Alo 147 hattı 

Bugün itibariyle İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazı ile artık suçlu arayan değil eğitimdeki sorunlara çözüm üreten bir hat haline geliyor.

Yapılan değişilik ile  artık herkes eğitimle ilgili merak ettiklerini Alo 147 hattından öğrenebilecek.Yöneticiler ve öğretmenler ; yer değiştirme işlemleri, personel işlemleri, özlük hakları, yönetici atama ve görevlendirmeleri gibi bilgiler alabilecekken, veliler ve öğrenciler ise devam-devamsızlık hakları, sınıf geçme şartları, öğrenci nakil işlemleri, merkezi sınav başvuruları ve sonuçları gibi daha bir çok bilgiyi Alo 147 Bilgilendirme Hattından öğrenebilecek.

Alo 147 şikayet hattını bilgilendirme hattına dönüştürmesinden dolayı başta Sayın Bakan Nabi AVCI olmak üzere emeği geçen herkese tebriklerimizi sunuyor, eğitim camiası adına teşekkür ediyoruz. 

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar