Menu

 

TEOG 6.hafta nakil sonuçları ve taban puanlar açıklandı

29 Eylül - 9 Ekim arasında yapılan nakil başvuruları açıklandı.

MEB geçen hafta cuma günü Kurban Bayramı arefesine denk geldiği ve eğitimciler  öğleden sonra idari izinli sayıldığı için nakil sonuçlarını açıklamadı. Geçen hafta yapılan başvurular ile bu hafta çarşamba ve perşembe günleri yapılan başvuruların birleştirilerek bu akşam açıklandı.  

Adaylar başvuru sonuçlarını e-Okul üzerinden öğrenebilecek. 

Resimde de olduğu gibi 26 Eylül de bazı okulların A grubu yerleştirmeye göre puanları düştü bazıları yükseldi.

TEOG NAKİL SONUÇLARI BURADA

e-Okul 9.Sınıf "OKUL BOŞ KONTENJAN VE TABAN PUAN BİLGİLERİ" sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

e-Okul 10.11.ve 12.Sınıf "OKUL BOŞ KONTENJAN VE TABAN PUAN BİLGİLERİ" sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

2014-2015 TEOG Anadolu Liseleri Taban Puanları-İL İL Türkiye

 


TEOG nakilleri devam ederken, 29 Eylül-9 Ekim arasında yapılan nakil başvuru sonuçları 10 Ekim gecesi e-Okul üzerinden açıklandı. Buna göre Galatasaray, İstanbul, Kabataş Erkek, Cağaloğlu Anadolu Lisesi gibi yüksek puanlı okullarda hala boş kontenjan var. TEOG nakilleri il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından oluşturulan komisyonlarca yürütüldüğü için Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG nakilleri kapsamında Türkiye genelindeki boş kontejanları açıklamadı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 29 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında yapılan TEOG nakil başvuru sonuçlarını e-Okul üzerinden 10 Ekim Cuma gecesi duyurdu. Ancak nakiller il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince kurulan komisyonlara devredildiği için Türkiye genelindeki boş kontenjan sayılarını açıklamadı. e-Okul üzerinden açıklanan sonuçlara göre yüksek puanlı okullardan Galatasaray Lisesi, İstanbul Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi gibi okullarda hala boş kontenjan var.

Ayrıca e-Okul'da liselerin hem A grubu yerleştirme puanları, hem de önceki hafta oluşan nakil taban puanlarına da yer verildi. Fakat Galatasaray ve İstanbul Lisesi'nin sadece A grubu yerleştirme puanları sistemde yer alırken, en son nakillerle oluşan taban puanları açıklanmadı.

Memurlar.net

Son DüzenlenmeCumartesi, 11 Ekim 2014 12:11
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar