Menu

 

TEOG 3.Nakil Sonuçları ve 4. Nakil boş kontenjanları

TEOG Nakil Sonuçlarına ve Boş Kontenjanlarına ise e-Okul Sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. İşte TEOG 3. nakil sonuçları ve 4. nakil boş kontenjan listesi

TEOG'da 4.Nakil Dönemi için öğrenciler hazırlanıyor. TEOG'da 2. Nakil Döneminin ardından TEOG'da 3.Nakil Dönemi Başlamıştı. 3.Nakil Döneminde Öğrenciler Pazartesi,Salı,Çarşambe ve Perşembe TEOG Nakil İşlemlerini yaparken, Cuma günleri ise Yapılan TEOG Nakil Sonuçları Açıklandı. TEOG Nakil Sonuçlarına ve Boş Kontenjanlarına ise e-Okul Sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Lisede Nakil Bekleyen Binlerce öğrenciyi ilgilendiren TEOG 3.nakil sonuçları kesinlik kazandı. 2.Tercihinde nakli olmayan öğrenciler için son şans olan 3.Nakil işlemleri ve tercihleride bitti. Okullardaki boş kontejyanları öğrenmek için haberimizin devamına bakabilirsiniz. TEOG 4.hafta Nakil İşlemleri Pazartesi günü başlayacak.

TEOG 3.NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

TEOG 4.NAKİL KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYIN

TEOG nakil işlemleri liselerin boş kontenjanlar listesi ve TEOG Nakil Sonuçları her hafta burada olacak. TEOG Nakiller hakkında detaylı bilgi için haberimizin devamını okuyunuz.

3’üncü hafta nakil kontenjanları açıklandı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, yerleştiği liseyi istemeyen öğrenciler için uygulanan nakil döneminin üçüncü haftası tamamlandı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın açıklamasına göre 3'üncü hafta TEOG nakillerinde, Türkiye genelindeki liselerde 39 bin 37 boş kontenjan oluştu.

e-Okul üzerinden açıklanan sonuçlara göre, İstanbul’daki yüksek puanlı okullardan Galatasaray Lisesi kontenjanını doldurdu. İstanbul Lisesi ve Kabataş Erkek Lisesi’nde ise hala boş kontenjan var.  Bir televizyon programına katılan Bakan Avcı’nın açıkladığı sonuçlara göre, Ankara’da 2 bin 67, İstanbul’da 3 bin 669, İzmir’de 1357 boş kontenjan bulunuyor. 

8-11 Eylül tarihleri arasındaki 3’üncü nakil döneminde öğrenciler yerleştikleri liselere giderek, nakil yaptırmak istediği okul için dilekçe verdi. 12 Eylül Cuma günü ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara başvuran öğrenciler, puan üstünlüğüne göre sıralanarak, okullara yerleştirme yapıldı. Sonuçlar ise, saat 19.00'da açıklandı. Buna göre, İstanbul’daki yüksek puanlı okullardan bazılarının boş kontenjanları şöyle:

Galatasaray Lisesi: 0

Cağaloğlu Anadolu Lisesi: 19

İstanbul Lisesi: 3

Pertevniyal Lisesi: 22

Şehremini Anadolu Lisesi: 29

Vefa Lisesi: 11

Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi: 27

Kabataş Erkek Lisesi (Almanca): 8

Kabataş Erkek Lisesi (İngilizce): 14

Bingül Erdem Anadolu Lisesi: 10

Kadıköy Anadolu Lisesi: 34

Burak Bora Anadolu Lisesi (İngilizce): 29

Burak Bora Anadolu Lisesi (Fransızca): 11

Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi: 59

İstanbul Atatürk Fen Lisesi: 13

NAKİLLER DEVAM EDECEK

Okullar 15 Eylül Pazartesi günü açılacak ancak TEOG nakilleri önümüzdeki hafta da devam edecek. Öğrenciler 15-18 Eylül tarihleri arasında gitmek istedikleri okul için nakil dilekçesi verecek. Bakanlık ise yerleştirme sonuçlarını 19 Eylül Cuma günü açıklayacak.

Nakillere ilk hafta yoklama yok

MEB, nakil talebinde bulunan 9’uncu sınıf öğrencilerinden okulların açıldığı ilk hafta yoklama alınmayacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), nakil talebinde bulunan 9’uncu sınıf öğrencilerinden okulların açıldığı ilk hafta yoklama alınmayacağını bildirdi. Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi sonuçlarına göre nakil başvurusu yapan 9'uncu sınıf öğrencilerinden okulların açıldığı ilk hafta olan 15-19 Eylül’de yoklama alınmayacak.

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar