Logo
Bu sayfayı yazdır

20 Mayıs tatil değil mi?


Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 06/01/2014 tarih ve 62429 sayılı yazıları ile 20 Mayıs 2014 gününün ortaöğretim kurumları için resmî tatil olmadığı bu günün 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takviminde tatil gösterilmemesini istedi.

07/09/2013 tarihli ve 28758 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 14/1 maddesi 05/05/2012 tarihli ve 28283 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği"ne atıfta bulunularak düzenlenmiştir. Adı geçen Yönetmelikte Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı "19 Mayıs günü, Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da karaya çıktığı saat olan 07.00'de başlar ve saat 24.00'te son bulur." denilmektedir.

Buna göre, 20 Mayıs 2014 günü ortaöğretim kurumları için resmi tatil olmayıp, eğitim ve öğretim devam edecektir.

İlgili yazıyı ekten indirebilirsiniz.

Son DüzenlenmePerşembe, 09 Ocak 2014 06:56

Son Ekledikleri:

2020 Pekiyi.com