Menu

 

MEB Okul Yönetici Puanlamalarındaki Ciddiyetsizlik!

Karabük’te Türk Eğitim-Sen’in 1 ay önce vefat eden üyesi 75. Yıl Karabük Anadolu Lisesi Müdürü Murat Adnan Üren’e 100 tam puan verildiğini kamuoyuna açıklamış ve bu haberimiz ses getirmişti. Bununla birlikte başka hayatını kaybeden kişilerin de değerlendirmeye alınarak, başarılı olduğu ortaya çıktı.

Ankara’da değerlendirme sonuçlarına baktığımızda benzer bir puanlama daha görüyoruz. Listenin 163’üncü sırasında Etimesgut Ufuk Arslan Anadolu Lisesi’nde görev yapan Ahmet Şimşek’in 75 ve üzerinde puan aldığını görev süresinin uzatıldığını görüyoruz. Oysa Ahmet Şimşek, 12 Temmuz 2014 tarihinde vefat etmiştir.

Yozgat Sorgun’da da Sorgun Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Şahin 13.08.2014 tarihinde vefat etmesine rağmen değerlendirmeye alınmış, 75 ve üzerinde puan verilerek, Şahin’in görev süresi uzatılmıştır.

Hayatını kaybeden insanların değerlendirmeye tabi tutulmasının yanı sıra şöyle ilginç örnekler de vardır:

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde daha önce Atatürk İlkokulu müdürü olan Hüseyin Ekinci daha sonra ilçe milli eğitim müdürü oldu. Buna rağmen Hüseyin Ekinci yönetici değerlendirme listesinde 93.77 puan almış olarak görülüyor. Yani şu anda ilçe milli eğitim müdürü olan Hüseyin Ekinci kendisine puan vermiş, hem de puanlamada oldukça bonkör davranmış.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde de daha önce Hasan Polatkan Ortaokulu Müdürü olan Tuncay Demir, daha sonra ilçe milli eğitim müdürü oldu. Demir yönetici değerlendirme listesinde tam 100 puan almış olarak görülüyor.

Artvin’de yönetici değerlendirme işlemleri sonucunda 75 ve üzeri puan alan kurum müdürleri listesinin 26’ıncı sırasında bulunan Oğushan PEHLİVAN’ın görev yaptığı Artvin Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu)’ndaki görev süresi uzatılmıştır. Ancak Oğushan PEHLİVAN Artvin Belediye’sinde İnsan Kaynakları ve Eğitimi Müdürlüğü’nde çalışmaktadır.

Kilis’te yönetici değerlendirme işlemleri sonucunda 75 ve üzeri puan alan kurum müdürleri listesinin 7’inci sırasında Metin Yıldız yer almaktadır. Bu listeye göre 75 ve üzerinde puan alan Metin Yıldız’ın görev yaptığı Kilis-Musabeyli’de Hüseyinoğlu Ortaokulu’nda görev süresi uzatılmıştır. Ancak Metin Yıldız okul müdürü değil, öğretmendir.

Yine aynı listenin 18’inci sırasında yer alan Cuma Özdemir’in de 75 ve üzerinde puan aldığı görülmektedir. Listeye göre; Özdemir’in Kilis-Merkez’de Toki Ortaokulu’nda okul müdürlüğü görevi uzatılmıştır. Ancak Cuma Özdemir okul müdürü değil, Kilis Belediye Başkan Yardımcısıdır.

Emekli olmuş, kurum değiştirmiş kişilere dahi puan verilmiştir. Görüldüğü üzere ölen insanları değerlendirmeye tabi tutacak, onlara puan verecek ya da kimin okul müdürü, kimin öğretmen, kimin emekli  olduğunu bilmeyecek kadar çalışanından bihaber olan MEB bir kez daha sınıfta kalmıştır. Bu değerlendirmeler insanlarla alay etmektir.

Türk Eğitim-Sen olarak bu gayri ciddiliğe, taraf tutan yaklaşıma, adam kayırmacılığa hiçbir şekilde sessiz kalmıyoruz, kalmayacağız. Bu kişiye özel ve yandaş değerlendirmeler yargıdan dönene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

TÜRK-EĞİTİM-SEN

Son DüzenlenmePazartesi, 25 Ağustos 2014 15:10
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar