Menu

 

Bu yıl tüm anaokulları ikili eğitim yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), aileleri zora sokacak bir karara imza attı. Buna göre tam gün eğitiminin yerini yarım gün eğitim alacak. Çocuklar sabahtan akşama kadar okulda olamayacak.

MEB'in kayıt döneminin tam ortasında gerçekleşen tartışmalı uygulaması, 26 Temmuz Cumartesi günü Resmi Gazete'de yayımlanan Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'ne dayanarak yapıldı. Yönetmeliğin 6. maddesinin a bendinde "Okul öncesi eğitim kurumlarında günde 50'şer dakikalık aralıksız 6 etkinlik saati süre ile ikili eğitim yapılır" düzenlemesi yer almış, bu düzenlemeye dayanarak, 8 Ağustos tarihinde MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından valiliklere genelge gönderilmişti. Bu genelge kapsamında MEB'in tam gün anaokullarında ikili eğitime geçildi.

SAATLERİ BELLİ OLDU

Bugün gazetesinin haberine göre; 8 Ağustos öncesi, MEB'in tam gün okullarına kayıt yaptıran velilere, okul yönetimlerinden "artık yarım gün eğitime geçildiği" telefonla aranarak ya da kısa mesajla bildirildi. Velilere sabah 08:00 -13:00 ya da 13:30-18:30 saatleri arasında yarım gün eğitim alabilecekleri iletildi.

MEMURHABER

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar