Menu

 

7 bin okul müdürü başarısız olmuş!

MEB'in kurmuş olduğu okul müdürü atama sisteminin değişmesi gerekmektedir.

Gazeteci olmak işte böyle bir şey. Hangi cepheden baktığına bağlı her şey. Okul müdürü görevlendirmeleri ile ilgili olarak puanlar açıklandı ve hemen manşet atıldı. "7 bin okul müdürü sınıfta kaldı" diye.

Bir de bu cepheden bakalım sınıfta kalan kim?

16 bin müdürden 7 bin tanesi alması gereken 75 puanı alamadı. Bu puanlar kim tarafından verildi? Veli, Öğrenci, Öğretmen ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri....

Görünen köy kılavuz istemez dedik.

Bile bile toplum kandırılmaya çalışıldı. Öğrenci, veli ve öğretmen seçecek denildi. Yok böyle bir şey. Okuldaki öğretmen, veli ve öğrenci temsilcisinin payı toplamda 40 puan, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube müdürlerinki ise 60 puan olan bir yerde veli, öğretmen yada öğrenci seçti diye toplum mühendisliği yapıldı ve başarılı da olundu.

Sayın bakan bile bu cümleleri sarf etti. Şimdi sayın bakana diyoruz ki okuldaki veli, öğrenci ve öğretmen temsilcilerinden tam puan alan okul müdürleri de 75 alamadı? Bu haksızlık değil mi?
Bu sonuç sizce neden?

Kariyer ve liyakatin gözetilmediği bir sistem kimseye yar olmaz. Biz eminiz ki, bu süreçte, kollanan sendika mensupları arasında da ayrım yapıldı, kırgınlar oluştu, kalpler kırıldı. Adaletsizlik duygusunu, o sendikaya mensup olanlar da gördü.

Çünkü kıstas yok. Kime 60 puan verilecek diye bakıldığında, partiye mensubiyet, akraba mensubiyeti, sendika mensubiyeti, menfaat mensubiyetliği birden fazla faktör yer alıyor.

Bir de şu var, 60 puanı verecek olanlar da, bulundukları makamlara, haklarıyla mı geldi! Şube müdürlerinin, ilçe müdürlerinin görevlendirmesinde kariyer ve likayat mi hakim oldu? Tabiki Hayır... Hakkıyla bir makama gelmeyenden Hz. Ömer Adaleti beklenemez.

Bu nedenle, bu kadar kötü bir faktörün olduğu bir sisteme ancak bu sözlerle İSYAN edebiliyoruz. Nurettin Topçu'ya göre; "bir hareket ancak kendinden daha üstün bir düzene yönelirse", isyan adını alır. MEB'in kurmuş olduğu bu sistem iyi bir sistem değildir. Bu sistemin yıkılması için de İSYAN edilmelidir.

Şuan için Devlet içindeki paralel örgütün temizlenmesi adına, çok fazla ses çıkmıyor. Ama kurulan sistem, sistem değildir. En kısa zamanda değiştirilmeli, tüm kesimlerin gönlünün razı olacağı yeni bir sistem getirilmelidir.

Menfaatler, hırslarımızın zehirli yemişleridir. Her biri ayaklarımıza vurulan birer zincirdir. Onlarla Allah'a gidilemez. (N.Topçu)

MEMURLAR.NET

Son DüzenlenmeCuma, 22 Ağustos 2014 16:15
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar