Menu

 

MEB 2.il dışı yer değiştirme için bir öğretmenin feryadı!

Sayın yetkililer; bakanım, müsteşarım, başkanım,

Ben Giyim Üretim Teknolojisi alanı öğretmeniyim.Bulunduğum yerin hizmet bölgesi: 3, hizmet alanı: 6, zorunlu hizmeti ise 3 yıldır. 4 yıldır görev yapmaktayım yani zorunlu hizmetimi tamamladığım gibi fazladan 1 yıl daha kaldım.

Bu sene il dışı atamalarını sabırsızlıkla bekledim çünkü iyi bir yere atanmamam için hiçbir sebep yoktu. 1. il içi atamalarını takip ettim alanımdan batıda birçok ilde onlarca yer boştaydı ve yerleşenlerin sayısı bu yerleri kapatacak kadar değildi, onlarca yer yine boş kaldı. Bunların en azından bir kısmının il dışı atamalarında da açılacağını düşündüm ancak 2014 il dışı atamalarında Yüksekova mesleki eğitim merkezi dışında tek bir yer bile açılmadı.

Bu durumu aklım almamışken 2. il içi atamalarında yine alanımdan batıda onlarca yer açıldı. İl içi atamalar yapılırken ihtiyaç olan okullara ne oldu ki il dışı atamalar döneminde birden bire ihtiyaç kalmadı ve sonra 2. il içi atamalarında tekrardan ihtiyaç duyuldu ben bu durumu bir türlü anlayamadım. İl içi atamalar döneminde Giyim Üretim Teknolojisi öğretmenlerinde ihtiyaç duyan okullar neden il dışı atamalarında ihtiyaç duymadı.

Ben doğu görevimi fazlasıyla yaptım hiç doğuyu görmeden mesleğini tamamlayanların aksine. Eşim ev hanımı olduğu için eş durumundan da faydalanamıyorum. Daha önce de söylediğim gibi ben 3. Bölge 6. alanda görev yapıyorum, burası yetiştiğimiz ortamdan çok farklı, birçok konuda çok yetersiz ona rağmen alıştık 4 yıl yaşadık ancak bu yıl hastanenin yetersizliğinden dolayı 7 aylık bebeğimizi anne karnında kaybettik. Eğer eşimi hastaneye yetiştirebilseydik bebeğimiz ölmeyecekti aynı acıyı yaşamaktan endişeliyiz.

Benim amacım hesap sormak değil ancak nedenini bilmek istiyorum. Bu durumun mantıklı bir açıklaması var mı yoksa birçok kişinin söylediği gibi birilerinin işi görülsün diye mi açılmadı il dışı yerleri…
Lütfen mağduriyetimiz giderilsin hiç değilse bu sene il içi atamaların olduğu gibi il dışı atamalar da 2. kez yapılsın ve bu kez daha hakkaniyetli davranılsın

Tekin KAYA

Son DüzenlenmeCuma, 22 Ağustos 2014 00:46
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar