Menu

 

Yusuf tekin öğretmen atamalarına açıklık getirdi

Yusuf tekin twitter'dan gündemle ilgili açıklamalar yaptı:

Değerli öğretmen adayı arkadaşlar,

Bu yılki ilk atama süreci ilgili düzenleme yasalaşmadan TBMM tatile girdiği için kamuoyunda bir tedirginlik oluşmuştu.Ancak sayın bakanımız biraz önce AA'ya yaptığı açıklamada: "Öğretmen atamalarına ilişkin takvimin planlandığı şekilde yürümesi, yeni atanacak öğretmenlerin mağdur olmaması ve eğitim öğretimin aksamaması için Meclisin 28 Ağustos günü yapacağı toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenlemenin yapılabileceğini, muhalefet partilerinin de bu konuda gereken göstereceklerini umduğu" açıklamasını yaptı.

İnşallah sorun çıkmayacak ve biz planladığımız tarihte ilk atamayı yapacağız. Endişe edecek bir durum olmadığını ilgili bütün arkadaşlara bildirir, haklarında hayırlı olmasını temenni ederim.

Bu arada atanacak kadroların öğretmenlik alanlarına adaletli bir biçimde dağılımına dair çalışmalarımız sürüyor. Bu konuda sanal alemde,sosyal paylaşım sitelerindeki bütün eleştiri ve önerileri de okuyor ve değerlendiriyoruz. Mümkün olan en adil dağılımı yapacağız,önce branşlara göre, ardından da illere göre dağılımı yapıp kamuoyu ile paylaşacağız

Bir de uyarı yapmak istiyorum, bazı sitelerde atanacak öğretmen sayısı, şube müdürleri vs gibi konularda yanlış bilgiler var. Lütfen bakanlıktan yapılan resmi açıklamalar dışında bu tür spekülatif haberlere itibar etmeyelim.

inşallah bu yıl 40.000 arkadaşımızı öğretmen olarak MEB ailesine katacağız. Bu arada felsefeci arkadaşların güzel çalışması için teşekkürler, kendilerini duyuyorduk zaten.

 

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar