Menu

 

MEB Bakanı Nabi AVCI'nın Twitter Hesabı Olmalı!

Mebpersonel.com kaynaklı aşağıdaki habere istinaden "MEB Bakanı Nabi AVCI'nın Twitter Hesabı Olmalı!"  diyoruz...

Bu haberden de öte,geçmişte zaman zaman sahet twitter hesaplardan Bakan adına yapılan açıklamalar basına haber olarak bile yansıdığı oldu..Ve Bakan açıklama yapmak zorunda kaldı...Zor bir şey değil,5 dk'lık iş..Sayın Bakanın vakti olmayabilir,gayet basit bir bakanlık yetkilisi de ilgilenebilir...

İşte bu gün mebpersonel.com da yer alan "Nabi AVCI'nın TwitterAdresi" başlıklı o ilginç haber:

"Yaklaşan 40 bin öğretmen atama döneminde olmamız nedeniyle bazı sosyal paylaşım sitelerinde Sayın Nabi AVCI adıyla açılmış hesaplardan açıklamalarda bulunulmakta, bu açıklamalarda takipçiler tarafından ciddiye alınmaktadır. Bu tür hesaplar kesinlikle ve kesinlikte sahte olmakla beraber yapılan hiç bir açıklamada ciddiye alınmamalıdır. Bundan yaklaşık bir kaç ay önce Mili Eğitim Bakanlığı tarafından bu konuyu gündeme taşınarak " "Bugüne kadar defalarca açıkladığımız üzere Sayın Bakanımız Nabi Avcı'nın herhangi bir "twitter" ve "facebook" hesabı yoktur.Twitter ve Facebook'ta Sayın Bakanımızın adı kullanılarak açılan hesapların tümü sahtedir." şeklinde açıklamalarda bulunulmuştu.

Görüyoruz ki bugünde aynı paylaşımlar Sayın Nabi AVCI tarafından yapılmış açıklamalar gibi benimsenmekte ve paylaşımlar devam etmektedir.

Siz değerli okuyucularımıza tekrar hatırlatırız ki önceden de yapılmış açıklamalara istinaden kesinlikle Sayın Bakanın twitter hesabı ve facebook hesabı yoktur.

Mebersonel.com olarak Bakan Avcı'nın bu açıklamaları doğrultusunda yaptığımız araştırmada Bakan Avcı adına açılmış @Bakan_NabiAvci isiminde ki twitter adresi ön plana çıkıyor @Bakan_NabiAvcitwitter adresininin takipçi sayısı 49.300 kişi.

Bakan Avcı adına açılmış olan bu twitter adreslerinin takipçilerini incelediğimizde Öğrenciden,öğretmene, okul idarecesinden , İl Milli Eğitim Müdürlerine atama bekleyen öğretmenlere ve siyasetçilere kadar uzanan geniş bir takipçi profili olduğunu gördük. Özelilkle öğretmen atama döneminde kontenjanlar için yapılan etkinliklerde @bakan_nabiavci hesabına yoğun şekilde twitler atıldığını gözlemledik belirtiğimiz gibi bu hesaplar sahte olduğunda atılan twitler zaman kaynbından başka bir anlam taşımamaktadır.

Bu kanallar tarafından yapılan paylaşımlar ciddiye alınmamakla bu adreslere twitler atılmamalıdır. Lütfen bu hesaplardan yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz."

Bakalım bu haberi dikkate alarak MEB Bakanı bu konuda bir adım atacak mı,İletişimci bir bakanın bu konuda da iletişime önem vermeli aslında...

www.www.pekiyi.com

 

 

Son DüzenlenmePazartesi, 11 Ağustos 2014 15:35
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar