Menu

 

İlkokul,Ortaokul ve Lise Telafisi Yapılacak 2.Dönem Konuları -Ders Ders

İlkokul,Ortaokul ve Lise Telafisi Yapılacak 2.Dönem Konuları -Ders Ders

İlkokul,Ortaokul ve Lise Telafisi Yapılacak 2019-2020 yılı 2.Dönem Konuları -Ders Ders Yayınlandı.

2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Dönemine ait Derslerin Kritik Konu ve Kazanımlarına Yönelik Öğretim Programları ve Etkinlik Örnekleri

MEB 2019-2020 eğitim öğretim yılında uzaktan eğitim yapıldığı 2.döneme ait 21 Eylül tarihinde kadar telafisi yapılacak konuları ve kazanımları "kritik konu ve kazanımlar" şeklinde , TTKB sitesinde yayınladı.

İlkokul,Ortaokul ve Lise tüm derslerde hangi konuların,hangi alt başlığının telafisinin yapılacağı ayrıntılı bir şekilde yayınlandı.

Konuyla ilgili MEB'in yaptığı açıklama:

"Bakanlığımızca geçtiğimiz eğitim öğretim yılının ikinci dönemine ait derslerin üst sınıflardaki konu ve kazanımlarına temel teşkil eden "kritik konu ve kazanımlar"dan oluşan programlar ile öğretmenlerimize örnek olması için bu programlara yönelik elektronik ortamda 1215 etkinlik örneği hazırlanarak yayımlandı.

Gerek yüz yüze eğitimde gerekse uyarlama/esinlenme yoluyla uzaktan eğitimde de kullanılabilecek etkinlikleri öğretmenlerimiz ilgili dersin programında yer alan kazanımlara öğrencilerin ulaşmaları kaydıyla okulun ve/veya öğrencinin durumuna göre doğrudan kullanabilecek, uyarlayabilecek ve/veya kendi etkinliğini hazırlayıp uygulayabileceklerdir.

İlgili kademe, sınıf ve ders adına göre bölümlenmiş program ve etkinlik örneklerine Bakanlığımızın http://mufredat.meb.gov.tr/201920ikincidonem.html internet adresinden ulaşılabilir."

Telafisi yapılacak Tüm Dersler Kritik Konu ve Kazanımlar için TIKLAYINIZ (İlkokul,Ortaokul ve Lise)

(Aşağıdaki ekran görüntüsü karşınıza çıkacak)

Son DüzenlenmePazartesi, 07 Eylül 2020 15:06
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar