Menu

 

2020 Yılı İller Arası Tayinde İmza İçin Okula Gidilecek Mi?

2020 Yılı İller Arası Tayinde İmza İçin Okula Gidilecek Mi?

Öğretmenlerin 2020 yılı iller arası tayinleri bu gün başlıyor.Merak edilen soru:"Öğretmenler 2020 yılı il dışı tayin başvuru belgesine imza için okula gidecek mi?

MEB atama ve yer değiştirme takvimine göre öğretmenlerin 2020 yılı il dışı yer değiştirme başvuruları bu gün başladı.Başvurular 10 Ağustos 2020 tarihine kadar devam edecek.Atamalar 11 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak.12 Ağustos'tan itibaren ilişik kesilecek.

Öğretmenlerin 2020 Yılı İl dışı yer değiştirme kontenjanları için TIKLAYINIZ

Tayin başvurusunda imza için okula gidilmeyecek.Ayrıca başvuru sürecinde il dışı tayin başvurusu iptal edilebilecek.

Başvuruda 23 tane ile tayin başvurusu için 3 yıllık görev süresi şartı aranmayacak.Bu iller:Adıyaman,Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis ,Diyarbakır ,Elazığ , Erzincan,Erzurum,Gaziantep, Hakkari , Iğdır,Kars,Kilis,Malatya,Mardin,Muş,Siirt,Şırnak,Şanlıurfa, Tunceli, Van

2020 Yılı İller Arası Tayinle İlgili Hususlardan Bazıları

Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır.

-İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, tercihleri dışında 41’inci seçenek olarak bir ili daha tercih etme hakkı verilecektir. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41’inci seçenek işaretlenemeyecektir. Bunlardan 41’inci seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacaktır.

-Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak görevli olup 30 Eylül 2020 tarihine kadar kadrolarının bulunduğu eğitim kurumuna döneceklerini beyan eden öğretmenlerden kadrolarının olduğu ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir. Bunlardan en geç 1 Ekim 2020 tarihi itibarıyla atandıkları eğitim kurumunda göreve başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

- İller arasında yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenlerden görev yaptığı il/ilçe dışında bulunanlar, her türlü iletişim aracıyla kadrosunun bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğünü bilgilendirmek suretiyle başvurularının onaylanmasını isteyecek; eğitim kurumu yöneticileri de süresi içinde başvuruları  onaylayacaktır. Elektronik Başvuru Formlarının çıktısı, formu onaylayan eğitim kurumu müdürlüklerince başvurusu onaylanan öğretmenlere daha sonra imzalattırılacaktır.

-Başvuru süresi içinde öğretmenler, görevli oldukları eğitim kurumuna ya da kadrolarının bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne dilekçe vermek suretiyle yer değiştirme başvurusunu elektronik ortamda iptal ettirebileceklerdir.

Daha detaylı bilgi için: 2020 YILI İŞ DIŞI YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU

 

Son DüzenlenmePerşembe, 06 Ağustos 2020 14:16
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar