Menu

 

2020 YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı

2020 YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı

2020 YKS Üniversite Tercih Kılavuzu Yayımlandı.

YKS sonuçları açıklanır açıklanmaz tercih yapmayı düşünen üniversite adaylarını merak ettiği YKS tercih kılavuzu bu gün yayınladı.

6 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak tercihler yayınlanan bu kılavuza göre yapılacak.Tercihler 14 Ağustos 2020 tarihinde sona erecek.

Tercih süresi, 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapılabilecek. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü saklayınız.

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı 

2020-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Tablo-3 (2 Yıllık Bölümler)

Tablo-4 (4-6 Yıllık Bölümler)

2020 YKS Tercih Kılavuzu

DUYURU (28 Temmuz 2020)

2020-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS): Tercih İşlemleri

2020-YKS tercih işlemleri, 06 Ağustos 2020 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.


2020-YKS adaylarına ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

 

 

 

Son DüzenlenmeSalı, 28 Temmuz 2020 17:15
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar