Menu

 

2020-2021 Yılı İlkokul,Ortaokul ve Lise Ders Kitapları - PDF

2020-2021 Yılı İlkokul,Ortaokul ve Lise Ders Kitapları - PDF

MEB'e 2020-2021 yılı okutulacak ders kitaplarının pdf'sini yayınlaması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nı 2020-2021 yılında okutulacak ilkokul,ortaokul ve lise ders kitaplarını okullara gönderdi.Ancak henüz kitapların PDF formatı (elektronik kitaplar) yayınlanmadı.

Geçen yıl EBA'da yayınlanmıştı.Bu yıl kitaplar okula önceki yıllara göre erken gönderildi.Bu nedenle ders kitaplarının pdf formatlarının da EBA vb platformlarda daha erken yayınlanacağını düşünüyoruz.

Bunun için MEB'e kitapların pdfsi ile ilgili aşağıdaki isteğimizi soru şeklinde ilettik.

MEB'e Cimer aracılığı ile 2020-2021 yılı ders kitaplarının pdf formatını sorduğumuz soru:

"MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak:- "Bakanlığımız tarafından 2003-2004 eğitim öğretim yılından itibaren dağıtılan ücretsiz ders kitapları tarihte ilk kez bu yıl haziran ayından itibaren dağıtılmaya başlandı." açıklamasını okuduk.Anladığımız kadar 2020-2021 yılında okutulacak kitaplar her şeyi ile kullanıma hazır.
Eylül ayına kadar, ders kitapları erkenden elimizde olacağı için çok daha kolay planlama yapabiliriz.Bu nedenle kitapların bu kadar erken hazır olması çok iyi olmuş.
Bu nedenle MEB'i tebrik ediyoruz.
PDF lerine bu yaz tatilinde ulaşabilirsek çok iyi olur.Muhtemelen MEB'in PDF leri EBA yada başka platform üzerinde bulundurduğunu düşünüyoruz.
PDF lere ulaşabilecek miyiz erkenden? Evetse 2020-2021 yılı matematik ders kitaplarına nereden,nasıl ulaşabiliriz?"

Henüz bu soruya MEB'den bir cevap alamadık.

Konuyla ilgili cevap geldiğinde sizlerle paylaşmış olacağız.Kitapların pdf leri yayınlanır yayınlanmaz tüm sınıfların ders kitaplarının pdf sine nasıl ulaşılır,sitemizde ayrıntılı bilgilendirme yapacağız.

www.pekiyi.com

Son DüzenlenmePazar, 26 Temmuz 2020 16:36
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar