Menu

 

Öğretmen MEBBİS (Ek)Hizmet Puan Hesabı - 2020

Öğretmen MEBBİS (Ek)Hizmet Puan Hesabı - 2020

Öğretmenler değişen yeni sisteme göre belirlenen 2020 yılı hizmet puanlarını ve ek hizmet puanlarını MEBBİS'te aşağıdaki adımları izleyerek kolayca hesaplayabilirler.

MEB, 19 Haziran'da, öğretmenlerin hizmet puanlarını etkileyen faaliyetleri yeniden belirlemiş ve uygulamaya dair usul ve esasları içeren 7 maddelik Genelgeyi 16 Temmuz'da yayınladı.

Yeni uygulama kapsamında yüksek lisans, doktora, bilim olimpiyatları ve araştırma projesi yarışmalarında alınan ödüller, eTwining kapsamında alınan sertifikalar, hakemli dergilerde yayımlanan makaleler, alınan marka ve patent hakları gibi bir çok faaliyete ek hizmet puanı verildi.Ve buna göre MEBBİS'te öğretmenlerin hizmet puanları güncellendi.Bu güncellemeye göre isteyen öğretmen hizmet puanını hesaplayabilir.Ve ek hizmet puanlarının ayrıntısını öğrenebilir.

Öğretmenlerin hizmet puanına göre atamasının yapıldığı 2020 yılı il içi tayinleri 20 Temmuz 2020'da başladı.İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 27 Temmuz'a kadar devam edecek.

Bu sırada öğretmenlerin puanlarını MEBBİS'te hesaplamaları gerekiyor.Çünkü İl içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları, başvuruların son günü olan 27 Temmuz 2020 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

MEBBİS'de Öğretmen Puanları Şu adımlar İzlenerek Hesaplanıyor:

1-MEBBİS'e giriş yapıp sol menüden "Kişisel Bilgiler Modülü" ne tıklayınız

 

2-Yine sol menüden "Hizmet Puan Hesaplama" ya tıklayınız

3-Kimlik Numaranızı girip "Hesapla" ya tıklayınız.

4-"Hesapla"tıklayınca aşağıdaki gibi "Görev Toplam Puan" nın karşısında hizmet puanınız ve aşağıda tüm ayrıntılar karşınıza çıkacaktır."Ek Belge Puanları","Ek Görev Puanları" olanlar ilgili menülerden ek puanlarını görebilirler.

 

Son DüzenlenmePazartesi, 20 Temmuz 2020 23:06
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar