Menu

 

Uzaktan Eğitimi Değerlendirme Anketleri

Uzaktan Eğitimi Değerlendirme Anketleri

MEB YEĞİTEK'in, uzaktan eğitim sürecini değerlendirme anketleri 3 Temmuz'da sona eriyor.

Koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmesinden sonra 16 Mart 2020 tarihinde okullarda eğitim ve öğretime ara verilerek, 23 Mart 2020 tarihinde eğitim öğretimin tüm kademelerinde uzaktan eğitime geçildi.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü pandemi döneminde gerçekleştirilen uzaktan eğitim sürecini değerlendirmek amacıyla öğretmen, öğrenci, yönetici ve veli görüşleri ile elektronik ortamda doldurulacak anketler hazırlattı. Anketlerde araştırmaların isimleri, araştırmada kullanılacak ölçme aracının internet bağlantısı ve anketi dolduracak hedef gruplar belirtildi. Her grup için ayrı ayrı hazırlanan anketler, öğrenci ve veliler için 22, yöneticiler için 27, öğretmenler için ise 28 sorudan oluşuyor.

Anketlere 3 Temmuz 2020 tarihine kadar aşağıdaki linklerden ulaşabilecek:

https://tr.surveymonkey.com/r/uzogrenci

https://tr.surveymonkey.com/r/ogretmen

https://tr.surveymonkey.com/r/okulyoneticisi

https://tr.surveymonkey.com/r/veli

Her bir anket sayfasında ilgili hedef gruplara göre anketle ilgili bilgi verilmiş.

Örneğin öğretmenlerin anket giriş sayfası şu ifadelerle başlıyor:

"Değerli Öğretmenim,
COVID-19 (Koronavirüs) salgınının ülkemizde görülmesinin ardından 16 Mart 2020 tarihinde eğitim ve öğretime ara verilmiş, 23 Mart 2020 tarihinden itibaren ise eğitim ve öğretimin tüm kademelerinde uzaktan eğitime geçilmiştir. Uzaktan eğitim, “öğrenci ve öğretmenlerin fiziksel olarak aynı ortamlarda bulunmadığı durumlarda öğrencilerin, televizyon ve bilgisayar teknolojileri aracılığıyla, derslere ilişkin video kayıtlarını izleyerek ve/veya öğretmenleriyle canlı bağlantı kurarak eğitim öğretime devam ettiği bir süreçtir.”

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü olarak sizlerin görüşleri ile uzaktan eğitim sürecini değerlendirmek amacıyla bir anket hazırlanmıştır. Anket maddelerine verdiğiniz cevaplar yalnızca bu süreci değerlendirmek amacıyla kullanılacak, kişi ve okul isimleri belirtilmeksizin değerlendirilecektir. Değerli katılımlarınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz."

Son DüzenlenmeSalı, 30 Haziran 2020 03:48
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar