Menu

 

20 Haziran 2020 LGS Görevli Başvuruları Başladı

20 Haziran 2020 LGS Görevli Başvuruları Başladı

20 Haziran 2020 LGS Sınavında Salon Başkanı,Gözetmen olmak üzere görevli başvuruları başladı.

MEB, LGS de öğretmenlerin resen görevlendirilebilir dedi.Bunun için illere resmi yazı gönderdi.

8.Sınıfların liselere merkezi yerleştirme için yapılacak olan 2020 LGS'de görev almak isteyen öğretmenler MEBBİS'de sınav modülünden başvurularını yapmaları gerekiyor.

MEB, sınavda görev almak isteyen öğretmenlerin MEBBİS üzerinden 27 Mayıs 2020 saat 23:59:00 a kadar başvuru yapmalarını istedi.Daha önce 21 Mayıs'a kadar olan süre 27 Mayıs'a kadar uzatıldı.

Sınav iki oturum şeklinde yapılacak. 1. oturumda görevli olan öğretmenler 2. oturumda da görevli olacaklar.Her oturum için ayrı sınav ücreti ödenecektir.

Açıklama:"20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan 2020 Merkezi Sınavda görev talep edecek öğretmenler; gün içinde yapılacak iki oturum için aynı kurum/bina (görev yaptıkları okul dışında) ve salonda görevlendirilecektir. Görevini iptal etmek isteyen öğretmenlerin iki oturumdaki görevi birden iptal edilecektir."

Bildiğiniz gibi MEB Bakanı LGS için 400.000 öğretmenin görevlendirilebileceğini söylemişti.Bu nedenle yeterli sayıda görevli başvurusu olmazsa MEB öğretmenlere resen(zorunlu) görev verebilir.

MEBBİS Sınav Görevli Başvuru Aşamaları:

1) MEBBİS'e giriş yapınız

2) Sol menüden "Sınav İşlemleri Modülü" ne tıklayınız3)"Sınav Görevi İstekleri" ne tıklayınız

4) "Görevlendirme İşlemleri Açıklamaları (Görev Başvuru ve Onay İşlemleri, Görev Puanı ve Ortalama Puan, Görevlendirme Nasıl Yapılıyor,Görev Kaydı ve Görev Yasağı)" "Okudum,Bilgilendim" onaylanmalı.Yoksa görev isteği yapılamıyor.

5) "İstiyorum" seçip kaydediniz.

Sadece okullarda görev almak istiyorsanız "Okul Binalarında Görev Almak İstiyorum"u seçmelisiniz.(Süre uzatıldı)

6) Ekranda "Tamam" a tıkayıp onaylayın

 

*  Görevlendirmeler puanı en düşük öğretmenden başlayarak yapılmaktadır.
**  Cezaevinde,Evde,Hastanede,Rehabilitasyon merkezlerinde yapılan sınavlarda görev almak istiyorsanız işaretleyiniz. Bu seçeneği işaretlemeyenler için okul dışındaki binalarda sınav görevi verilmeyecektir.

Görevlendirme ile ilgili her türlü bilgilendirme sistemdeki cep telefonunuza yapılacaktır. Görev ücretleri sistemdeki IBAN kodunun bağlı olduğu hesaba yatırılacaktır.

20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan 2020 Merkezi Sınavda görev talep edecek öğretmenler; gün içinde yapılacak iki oturum için aynı kurum/bina (görev yaptıkları okul dışında) ve salonda görevlendirilecektir. Her oturum için ayrı sınav ücreti ödenecektir. Görevini iptal etmek isteyen öğretmenlerin iki oturumdaki görevi birden iptal edilecektir.


2020 Yılı MEB Sınavları Salon Başkanı-Gözetmen Görevli Ücretleri için TIKLAYIN

Ogretmenler.Com  

Son DüzenlenmeSalı, 26 Mayıs 2020 17:13
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar