Menu

 

2020 (İOKBS) Bursluluk Sınav Konuları Azaldı

2020 (İOKBS) Bursluluk Sınav Konuları Azaldı

2020 (İOKBS) İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınav konuları belli oldu.Bursluluk sınavında 10.ve 11.sınıflarda 9.sınıfın 1.dönem müfredatından sorumlu olacaklar.

Bu da şu demek örneğin;9.Sınıfın 2.dönem matematik dersinde "üçgenler" vb konulardan İOKBS'de soru sorulmayacak!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavına girecek öğrenciler, 1.dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacak.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na (İOKBS) girecek öğrencilerin de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 25 Nisan 2020'de yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı (İOKBS) koronavirüs önlemleri kapsamında 6 Haziran'a ertelemişti.

İOKBS'ye 5. sınıftan 11.sınıfa kadar olan seviyelerdeki öğrenciler girebiliyor. Öğrenciler sınavın kapsamı hakkında tereddüt yaşıyorlardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bunun üzerine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
"Bu sınava girecek öğrencilerimiz de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar. Ayrıca bu sınava girecek 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz 9. sınıfın tüm müfredatından sorumlu oluyorlardı. Bu kapsamı da daralttık ve 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz de sadece 9. sınıfın birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar."

Biliyorsunuz 2020 YKS ve LGS içinde benzer açıklama yapıldıktan sonra,MEB TTKB sitesinde sınav konuları,kazanımları ve açıklamaları yayınlanmıştı.Aynı şekilde 2020 İOKBS içinde konuların yer aldığı listeler ders ders yayınlanır mı merakla bekliyoruz.

 

Son DüzenlenmePazartesi, 06 Nisan 2020 15:25
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar