Menu

 

Ortaokul ve Lise Bursları Daha Hızlı Ödenecek

Ortaokul ve Lise Bursları Daha Hızlı Ödenecek

Ortaokulda ve Lisede okuyan burslu öğrenciler, burslarını tüm ülkede aynı anda alacaklar.MEB ile Vakıfbank bursların daha hızlı ödenmesi için anlaştı.

Kısaltılmışı İOKBS olan, 6-12.sınıfların aldığı,5-11.sınıftaki öğrenciler için her yıl yapılan, bursluluk sınavını kazanan öğrenciler için sevindirici haberi sizlerle paylaşalım istedik.

İOKBS sınavını kazanan öğrencilere MEB her ay 2019-2020 yılında 260 TL burs ödemesi yapmaktadır.Daha önceden 3 ayda bir ödenen burslar,artık her ay öğrencilerin hesabına yatırılıyor.İller arasında farklı tarihlerde hesaba yatırma arasındaki farklar kalkıyor.Her yerde burslar aynı zamanda öğrencilerin hesabına yatırılacak.

MEB, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Sayfasında yer alan 16 Ocak 2020 tarihli haber:

"BURS ÖDEMELERİ BAKANLIĞIMIZ İLE VAKIFBANK ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL İLE 7/24 ÖĞRENCİLERİN HESAPLARINDA

15 Ocak 2020 tarihinde Bakanlığımız adına Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa SAFRAN ile Vakıfbank adına Yenimahalle Bölge Müdürü Sayın Mustafa KAYA ve MEB Ankara Şube Müdürü Sayın Birgül ERGÜN arasında imzalanan Protokol ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında öğrenim gören yaklaşık 285.000 öğrenciye burs ödemelerinin ön ödemeli banka kartlarıyla yapılması sağlanmıştır.

Bakanlığımız ile Vakıfbank arasında imzalanan bu Protokol ile Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel ortaokul/imam hatip ortaokullarında öğrenim gören burslu öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören burslu öğrencilere burs ödemelerinin elektronik ortamda 7/24 anlayışı çerçevesinde gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır. Böylece burslu tüm öğrencilerimiz, burslarını ülke düzeyinde aynı anda ve zamanında alma imkânına kavuşmuş olacakları gibi burslarını güvenli bir ortamda bulundurma ve ihtiyaca göre kullanabilme,  ATM'den para çekme gibi günümüz yaşam becerilerini uygulamalı olarak öğrenme imkânına da sahip olacaklardır. 
İmza töreninde Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Cengiz METE, Daire Başkanları Seyit Ahmet KAYHAN ve Mustafa KIŞAN ile şube müdürleri Erol GÜNAY ve Volkan ÇETİN hazır bulundular. - MEB "

Ogretmenler.Com 

Son DüzenlenmePerşembe, 16 Ocak 2020 16:46
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar