Menu

 

İlkokul 3 ve 4. Sınıf Öğrencilerine de MEB Takviye Kursu Açılacak

İlkokul 3 ve 4. Sınıf Öğrencilerine de MEB Takviye Kursu Açılacak

İlkokul öğretmenlerinin beklediği haberlerden biri geldi.Artık ilkokul öğretmenleri hafta sonu MEB kurslarında görev yaparak ek ders ücreti alabilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerinin de Türkçe ve Matematik dersinden takviye kursu alabilmesi için resmi adımı attı.

Milli Eğitim Bakanlığı bunun için, Ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararda değişiklik yaptı.Değişiklik 7.maddede aşağıdaki şekilde yapıldı.Ve böylece ilkokul 3.ve 4.sınıf öğrencilerin isteyen, 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren MEB'in açacağı hafta sonu takviye kurslarına katılabilecek.

Yapılan değişiklik tam olarak şu şekilde:

"7) İlkokul 4 üncü veya 3 üncü sınıfta bulunmakla birlikte Türkçe ve Matematik derslerinden Bakanlıkça belirlenen asgari kazanından edinememiş olduğu tespit edilen öğrencilerden; 4 üncü sınıfta bulunanlar için bu alt bendin yayımı tarihinden itibaren 20182019 ders yılı süresince, 3 üncü sınıfta bulunanlar için ise bu alt bendin yayımı tarihinden itibaren, bu dersler için her öğretim yılında toplam 160 saati geçmemek ve 10 öğrenciye kadar bir öğretmenin görevlendirilmesi kaydıyla yapılacak eğitimler kapsamında,"

İŞTE DÜZENLEME

2018-2019 MEB Kurs Takvimi-Öğretmen ve Öğrenci Başvuruları

 

Son DüzenlenmeCuma, 31 Ağustos 2018 14:25
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar