Menu

 

2 bin 167 ilköğretim öğrencisine tablet dağıtıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Fatih Projesi gibi çok önemli bir çalışmayı Türkiye genelinde yürüttüklerini belirterek, "O projenin Kocaeli'deki uygulaması, eminim Türkiye'deki en başarılı uygulamalardan birisi olacaktır" dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince 21 okulun 2 bin 167 ilköğretim 6. sınıf öğrencisine tablet dağıtılması dolayısıyla Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Ergün, bu yıl içerisinde dağıtılan bilgisayar sayısının 56 binin üzerinde olduğunu belirtti.

Bu çalışmayı çok önemsediklerini, binlerce öğrencinin tablete kavuştuğunu ifade eden Ergün, "Çalışmanın bilgi toplumunun inşasında önemli bir işlev görmesi takdire değer birşey, Ayrıca Fatih Projesi gibi çok önemli bir çalışmayı Türkiye genelinde yürütüyoruz. O projenin Kocaeli'deki uygulaması eminim Türkiye'deki en başarılı uygulamalardan birisi olacaktır. En iyi sonuçları buradan elde etme imkanına sahip olacağız" diye konuştu.

Geleceğin güçlü toplumlarının ancak bilgi toplumunun inşaasıyla mümkün olabileceğini dile getirerek, şunları söyledi:

"Bilgili insanların, oluşturduğu bir toplum. Gerçekten gelecekte huzurlu, mutlu ve güçlü toplumu, bilgi toplumuyla inşa edebiliriz. Bilgisayarlar bize sundukları hizmetle bilgi toplumunun inşasında çok büyük rol oynuyor. Şimdi öğrencilerimiz tabletlerin saydığı bilgilerin içinden çok nitelikli bilgileri seçip almak durumundalar. Bilginin istifade edilebilir bir bilgi olması için doğru bilgi olmasına, tam eksiksiz bilgi olmasına ve temiz bilgi olmasına azami derecede özen göstermeliyiz. Ancak, doğru eksiksiz ve temiz bilgilerle hayatımızı yönlendirebiliriz. Virüslü bilgilerin size mail yoluyla geldiğini düşünün. Tıklamanız yeter, herşeyiniz allak bullak olur. Onun için her gördüğünü de tıklamayacaksın. Her gördüğünü tıklarsan diğer temiz ve doğru bilgilerin de yok olur."

Konuşmaların ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik tarafından öğrencilere tabletleri verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere 5 yılda dağıttığı dizüstü bilgisayar ve tablet sayısının 135 bine ulaştığı belirtildi.

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar