Menu

 

Şube Müdürlüğü Sınavı Şu İllerde Yapılacak

Şube Müdürlüğü Sınavı Şu İllerde Yapılacak

2018 Nisan 1'de yapılacak şube müdürlüğü yazılı sınavının yapılacağı iller belli oldu.

MEB , dün sınavın yapılacağı tarihi ve kaç şube müdürü alınacağını açıklamıştı.Bu gün de sınavın hangi illerde yapılacağını açıkladı.

GÖREVDE YÜKSELME YAZILI SINAVINDA UYGULANACAK TESTLER

Sınavda, Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 12. maddesi hükmüne göre, konu başlıkları ile ağırlıkları aşağıda belirtilmiştir. Adaylara toplam 60 adet (5) şıklı çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir test uygulanacaktır.

Görevde yükselme yazılı sınav takvimi açıklanmış olup, sözlü sınava ilişkin takvim, yazılı sınava ilişkin sürecin tamamlanmasından sonra ilan edilecektir.

MEB Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Yazılı Sınavına İlişkin Duyuru TIKLAYINIZ.

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda taşra teşkilatı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri 513 şube müdürü kadrosuna görevde yükselme yoluyla atama yapılacaktır. Şube müdürlüğü için görevde yükselme sınavı, yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

MEB İnsan Kaynakları Müdürlüğünün yaptığı duyuruya göre şube müdürülüğü sınavı şu illerde yapılacak:

Yazılı sınav Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 01 Nisan 2018 tarihinde saat 14.30’ da Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır.

Sınav sürecine ilişkin açıklamalar Milli Eğitim Bakanlığının http://www.meb.gov.tr ve/veya http://ikgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilân edilecektir.

 

Yazılı sınava başvuruya ilişkin şartlar ve takvim ile ilgili ayrıca duyuru yapılacaktır.

Ogretmenler.Com  

Son DüzenlenmePazartesi, 29 Ocak 2018 22:27
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar