Menu

 

Öğretmen Atamaları Hakkında

 

Her yıl yapılan öğretmen atamaları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir.

Atamalar yapılmadan önce MEB resmi sitesinde ve diğer haber sitelerinde atama haberleri devamlı çıkmaktadır. 

Öğretmen atamaları için belli başlı web sitelerini takip edebilir ya da MEB üzerinden de devamlı kontrol ederek bilgi edinebilirsiniz.Binlerce öğretmen adayı her yıl öğretmen atamalarını büyük bir merak içinde beklemektedir. Kutsal bir meslek olan öğretmenlik için bir an önce görev başına geçmek isteyen ve atama bekleyen öğretmen adayları Meb ve çeşitli memur haberleri sunan web siteleri üzerinden güncel haberleri gün ve gün takip etmektedirler.

Yapılacak atamaların ne zaman olacağı ve toplamda ne kadar kadro açılacağı öğretmen adayları için büyük bir merak konusudur. 
Son yıllarda MEB tarafından değiştirilen ve yenilenen sistem öğretmen adayları içinde büyük bir önem taşımaktadır. Bilgi çağına ayak uydurmak isteyen ülkemiz yeni tasarılarla bilgi işlem çağına uygun modern bir eğitim sistemine geçmeye çalışıyor. Bu nedenden ötürü de ilk adım öğretmen sayısının arttırılması olacaktır.

Öğretmen sayısının tamamlanması ile eğitimde ki aksaklığı gidermeyi hedefleyen Meb, yapacağı yeni tasarı ile de birçok öğretmene görev verecektir. 
Öğretmen atamaları haberlerini iş ilanları isimli kariyer ve memur haberleri sunan web sitesinden takip edebilirsiniz.

Son DüzenlenmePazartesi, 07 Temmuz 2014 10:12
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar