Menu

 

2017 YGS Görevlendirme Onayları Başladı

2017 YGS Görevlendirme Onayları Başladı

2017 YGS Görevli Sonuçları açıklandı.Gözetmenlik,Salon Başkanı vb. görev onayları başladı.

12 Mart Pazar günü yapılacak olan 2017 YGS'de gözetmenlik,salon başkanı vb.görevlerinden birini almak isteyenler 15 Şubat 2017 Saat 10:00 a kadar ÖSYM'nin "(GİS)Görevli İşlemleri Sistemi" (https://gis.osym.gov.tr/) nden başvurularını yapmışlardı.

Görevli başvurularının sonuçları 17 şubat 2017 tarihinden itibaren açıklandı.Kendilerine görev verilenler 27 Şubat 2017 Saat 10:00 a kadar görevlerini onaylamaları gerekir.

2017 YGS Görevlendirme Onayı Nasıl Yapılacak?

Görevleri onaylamak için görev başvurusunda olduğu gibi ÖSYM GİS sayfasına http://gis.osym.gov.tr adresi ile giriş yapınız.

Bu sayfaya giriş yapıldığında eğer görev çıktı ise şu ekranın alt kısmında "GÜNCEL GÖREVLENDİRMELERİM " başlığı altında görevinizi göreceksiniz.

 Eğer YGS sınavında görev çıktı ise sayfanın sol menüsünden "Görevlendirmelerim" e tıklayıp sağ tarafta "SINAVLAR" dan 2017-YGS'yi seçiniz.

Aşağıdaki "Okudum,kabul ediyorum" u onaylayınız.Ardından da "GÖREVLENDİRME BELGELERİME" e tıklayın.

Sınavla ilgili 16 adet "UYARILAR" ı okuyarak tek tek onaylayın.

YGS 2017 GÖREVLİ UYARILARI 

UYARILAR

1. Sınav binasına adayların alınması, sınav başlama saatinden 15 dakika önce sona erecektir.Bu süreden sonra adayların sınav binasına girmelerine izin verilmeyecektir.
2. Görevli olduğunuz binaya mutlaka görevlendirme belgeniz,görevli kartınız ve Nüfus cüzdanınız ile birlikte geliniz ve güvenlik aramasından geçiniz.Bu belgelerden biri eksik olduğunda sınav binasına alınmayacağınızı unutmayınız.
3. Görevli kartınızı mutlaka görünür bir şekilde yakanıza asmanınz gerektiğini unutmayınız.
4. Sınav Binasına cep telefonu,cüzdan,çanta,saat,takı ve bozuk para gibi metal eşyalar başta olmak üzere getirilmesi yasak olan eşyaları kesinlikle getirmeyiniz.
5. Engelli Salonları hariç hiçbir sınav kapısının kapatılmayacağını unutmayınız.
6. Adayların ssınav salonlarına alınışlarında Sınav Giriş Belgesi ile Nüfus cüzdanlarını kontrol etmeyi unutmayınız.
7. Bina Sınav sorumlusundan teslim aldığınız Sınav Evrakı Poşetini adayların gözü önünde açmanız gerektiğini unutmayınız.
8. Soru kitapçıklarını adaylara mutlaka kapalı poşet içerisinde ve rastgele dağıtınız.
9. Adaylara sınav başlamadan önce sınav kurallarını yüksek sesle mutlaka okuyunuz.
10. Sınav başlamadan önce Karekod etiket uygulamasını gerçekleştiriniz.
11. Sınav sırasında adayları rahatsız etmeyiniz,mecbur kalmadıkça salon dışına çıkmayınız.
12.Sınavda, salondan her ne sebeple olursa olsun dışarı çıkan bir adayın tekrar sınav salonuna geri alınmayacağını ve böyle bir adayla karşılaşılması durumunda yasal çıkma süresi dolana kadar adayın binayı terk etmemesi ve Bina Sınav Sorumlusu odasında bekletilmesi gerektiğini unutmayınız.
13. Bir salona ait sınav evrakının o salondan hiçbir surette çıkarılmayacağını unutmayınız.
14.Sınav sonunda soru kitapçıkları ve cevap kağıtlarını tek tek sayarak hepsinin tam olduğuna emin olunuz aksi taktirde bu durumun hukuki ihtilaflara sebebiyet vereceğini unutmayınız.
15. Sınav süresini fazladan kullanan adayların sınavlarının ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edileceğini unutmayınız.
16. Göreve gelmeden önce Sınav Uygulama Yönergesini mutlaka okuyunuz.Sınav Uygulama Yönergesi ve sınav kurallarına ilişkin okuduğunuz maddelerin hukuksal olarak tarafınızı bağladığını unutmayınız. 

Görevlendirme Belgesini yazdırınız

ÖSYM-YGS Görevlendirme Belgesi

 

SINAV DEĞERLENDİRME FORMUNU UNUTMAYIN!

Görevinizi tamamladıktan sonra Görevli İşlemleri Sistemi'ne (https://gis.osym.gov.tr) girerek görevinizle ilgili Sınav Değerlendirme Formunu en geç sınavdan sonraki ikinci iş günü saat 12:00 ye kadar doldurmanız gerekmektedir.

Formu doldurmadığınız taktirde ödeme işlemi gecikmeli olarak yapılacaktır.

2017 Yılı ÖSYM-YGS-LYS-KPSS SINAV GÖREVLİ ÜCRETLERİ (OCAK-HAZİRAN)

Bina Sınav Sorumlusu :242,76
Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı :161,84
Bina Yöneticisi :161,84
Bina Yöneticisi Yardımcısı :145,65
Salon Başkanı :145,65
Gözetmen :121,38
Yedek Gözetmen :97,10
Yardımcı Gözetmen :161,8

2017 YGS SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK, BİTECEK?

YGS,12 Mart 2017 Pazar günü tek oturumda yapılacak. Sınav, saat 10.00’da başlayacak ve 12.40'da bitecek toplam 160 dakika sürecek. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında en geç saat 09.00’da hazır bulunmaları gerekecek.

Adaylar, sınav salonuna 2017-YGS Sınava Giriş Belgesi ile nüfus cüzdanı/pasaportları kontrol edilerek alınacaklar, sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturacaklar. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacak.

2017 YGS-LYS'DE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

*Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından ön lisans programlarına sınavsız geçişle yerleştirme işlemi kaldırıldığından mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar, ön lisans programlarına ek puanları ile yerleştirileceklerdir.

*Adaylar, saat 10.00’da başlayan sınavlarda saat 09.45’ten sonra; saat 14.30’da başlayan sınavlarda saat 14.15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

*LYS'lerde kısa cevaplı sorular yer alacaktır.

 

Ogretmenler.Com 

Son DüzenlenmeCumartesi, 11 Mart 2017 22:33
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar