Menu

 

2017 YGS Gözlemcilik Görevi Başvuruları Başladı

2017 YGS Gözlemcilik Görevi Başvuruları Başladı

Sınav gözlemcilik başvuruları 30 Ocak 2017 saat 15:50'de başladı. Başvurular 2 Şubat 2017 saat 10:00'da sona erecek.

Sınav gözlemcilik başvurusu gözetmenlik değil sınav binalarında sınavın organizasyonunun ve uygulamalarının standartlara uygunluğunu gözlemlemek amacıyla aday olarak sınava girme görevidir.Gizli bir görevlendirmedir.

ÖSYM'nin görev ile ilgili açıklaması şöyle :

ÖSYM Başkanlığı sınav binalarında sınavın organizasyonunun ve uygulamalarının standartlara uygunluğunu gözlemlemek amacıyla aday olarak sınava girmek üzere ÖSYM Sınav Gözlemcisi görevlendirmesi yapmaktadır.

ÖSYM Sınav Gözlemcisi olarak görev almak isteyen görevlilerin tercihleri Görevli İşlemleri Sistemi(GİS) üzerinden toplanacak ve merkezi olarak görevlendirme yapılacaktır. Görevlendirme sonrasında görevliler, sınav günü aday olarak atandıkları binaya giderek sınava girecek ve sınavdan sonra bu sınava ilişkin gözlem, değerlendirme ve önerilerini kapsayan bir raporu en geç sınavı izleyen ikinci iş günü saat 12:00’a kadar elektronik ortamda ÖSYM Başkanlığına ulaştıracaklardır.

ÖSYM Sınav Gözlemcileri bu görevlerini yerine getirirken sadece aday olarak sınava gireceklerinden sınavın uygulamasına ve organizasyonuna her hangi bir müdahalede bulunmayacaklardır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ (GİS ÖSYM)

Son DüzenlenmeSalı, 31 Ocak 2017 23:27
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar