Menu

 

Direksiyon uygulama sınavı videosu

Direksiyon uygulama sınavı videosu

MEB Direksiyon uygulama sınavı videosu hazırladı.

MEB,Ehliyet direksiyon uygulama sınavlarının ülke genelinde aynı standartta yapılması amacıyla uygulanması gereken kuralları içeren özel bir video hazırladı.

Motorlu Taşıt Sürücüleri kurslarına yönelik çalışmalara yenisi eklendi. 

İllere gönderilen ve sınavlardan önce sınavı yapanlara izlettirilmesi istenen 20 dakikalık videoda, adaylara davranış tarzından sınavlarda uyulması gerekli kurallara kadar tüm detaylar yer alıyor. 

Hazırlanan video ile ehliyet sınavlarının ikinci basamağı olan direksiyon uygulama sınavlarının ülke genelinde aynı standartlarda yapılabilmesi hedefleniyor. 

Kurgu ve senaryosu Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce hazırlanan ve İstanbul Sürücü Kursları Federasyonu tarafından Genel Müdürlük adına çekimi yapılan direksiyon uygulama sınav videosu, kursiyerlerin, kursta görevli personelin, sınav yapıcılarının ve sınavda görev alan tüm personelin görevlerini daha iyi yapabilmelerini sağlamak amacıyla hazırlandı. 

Direksiyon uygulama sınavlarından önce seyrettirilecek video ile eğitimlere büyük katkı sağlanması ve ülke genelinde belli bir standardın yakalanması öngörülüyor.

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Trafik ve Sürücü Eğitim Daire Başkanlığının Hazırladığı Video

Ogretmenler.Com 

Son DüzenlenmePazar, 02 Ekim 2016 15:24
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar