Menu

 

2016 Yılı TEOG Liselerin Taban Puanları,Boş Kontenjanları - İL İL Türkiye

2016 Yılı TEOG Liselerin Taban Puanları,Boş Kontenjanları - İL İL Türkiye

2016 Yılı TEOG Lise Taban Puanları ve Kontenjanları İL İL,okul okul belli oldu.

MEB 2016 Yılı TEOG Anadolu ve Fen Liselerinin 9.Sınıf taban puanları yerleştirmeye esas nakillerin tamamlanması ile netleşmiş oldu.Ve böylece 9.sınıflar için de normal nakillerde dikkate alınacak puanlar belirlenmiş oldu.Kontenjanlar da belli ancak her ay bu değişebilir.

Bu haber 2016 TEOG sonucuna göre 2016-2017 yılı liselerin nakil bilgilerinin,taban puanının nasıl öğrenileceği ile ilgili.Bu nedenle 2 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecek nakil için, öğrencilerin tek bakacağı adres aşağıda.

2016 Yılı TEOG yerleştirme sonucuna göre liselerin taban puanları açıklandı.

2016 TEOG LİSELERİN BOŞ KONTENJANLARI -TIKLAYINIZ
(2016-2017 LİSE NAKİLLERİ İÇİN KULLANILACAK BİLGİLER) - GÜNCEL

(İstanbul,Ankara,İzmir,Adana,Adıyaman,Afyonkarahisar,Ağrı,Aksaray,Amasya,Antalya,Ardahan,Artvin,Aydın,Balıkesir,Bartın,Batman,Bayburt,Bilecik,Bingöl,Bitlis,Bolu,Burdur,Bursa,Çanakkale,Çankırı,Çorum,Denizli,Diyarbakır,Düzce,Edirne,Elazığ,Erzincan,Erzurum,Eskişehir,Gaziantep,Giresun,Gümüşhane,Hakkari,Hatay,Iğdır,Isparta,Kahramanmaraş,Karabük,Karaman,Kars,Kastamonu,Kayseri,Kırıkkale,Kırklareli,Kırşehir,Kilis,Kocaeli,Konya,Kütahya,Malatya,Manisa,Mardin,Mersin,Muğla,Muş,Nevşehir,Niğde,Ordu,Osmaniye,Rize,Sakarya,Samsun,Siirt,Sinop,Sivas,Şırnak,Tekirdağ,Tokat,Trabzon,Tunceli,Şanlıurfa,Uşak,Van,Yalova,Yozgat,Zonguldak)

Buradan gidilmek istenen okulda boş kontenjan olup olmadığına bakarak,eğer TEOG puanınız gitmek istediģiniz okulun taban puanından yüksekse nakil başvurusunda bulunabilirsiniz.

Buradaki kontenjanlar her ay güncellenmektedir gelen giden öğrenciye göre.

Tüm nakiller için okulların güncel bilgilerine bu adresten bakılacak.


 2016 YILI YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİLLER TAMAMLANDI

TEOG yerleştirme işlemleri kapsamında 3 farklı dönemde yapılan sadece 9.sınıflar için yapılan yerleştirmeye esas nakiller tamamlanmış oldu.

Yerleştirmeye esas nakilden bir ekran görüntüsü

2016 Teog Taban Puanlar

LİSE NAKİL İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Lise nakil başvurularının ilki 15-19 Ağustos tarihleri arasında, ikincisi ise 22-26 Ağustos, üçüncüsü ise 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

15 Ağustos: Boş kontenjanların ilanı (İLAN EDİLDİ)

15-19 Ağustos: 1. Nakil Dönemi (SÜREÇ BAŞLADI)

22 Ağustos: 1. Nakil Sonuçları (AÇIKLANDI)

22-26 Ağustos: 2. Nakil Dönemi (BAŞLADI)

26 Ağustos: 2. Nakil sonuçları (AÇIKLANDI)

29 Ağustos-2 Eylül: 3. Nakil Dönemi (BAŞLADI)

2 Eylül: 3. Nakil sonuçları (AÇIKLANDI)

TEOG yerleştirmeye esas nakil için tüm öğrenciler başvuruda bulunabilecek. Fakat nakil işlemleri sonucu başka bir liseye yerleşen öğrenciler, önceki okullarında kazandıkları haklarından vazgeçmiş olacak. TEOG yerleştirmeye esas nakil için 3 tercih hakkı yer alacak.

Velinin talebine göre yapılacak bu tercihler, 1.nakil, 2.nakil ve 3.nakil yerleştirmesi için geçerli tutulabilecek.

TEOG YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

TEOG’da nakil uygulaması için yine e-okul üzerinden bireysel olarak tercih yapabilirsiniz. Ancak tercihlerinizi herhangi bir ortaokul müdürlüğüne onaylatmanız gerekiyor. Aksi halde tercih işleminiz geçersiz olur.
8’inci sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) üstünlüğü,esas alınarak yapılacaktır.

9-15 Ağustos 2016, 19-23 Ağustos 2016, 26-31 Ağustos 2016 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecektir. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 (üç) tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacaktır.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullarbelirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
"Özel okula kayıt yaptıracağım, tercih yapmayacağım" butonunu işaretlediği halde 09 Eylül 2016 tarihine kadar herhangi bir okula kaydını yaptırmayan öğrencinin yerleştirilmesi, bu tarihten itibaren açık ortaöğretim kurumlarına yapılacaktır.

YERLEŞEMEZSENİZ NE OLACAK?

Eğer TEOG’da nakillerde bir okula yerleşemezseniz kayıtlı olduğunuz okulda hakkınız devam eder. İlk yerleştirmede yerleştirildiğiniz okuldan kaydınız silinmez. Ancak bir başka okula yerleşirseniz kaydınız o okula geçer.

AÇIK LİSEDE KALIRSANIZ NE OLACAK?

Bu durumdaki öğrenciler için son kez il ve ilçe nakil komisyonları nakil uygulaması yapacak. Sadece açık liseye kaydedilenlerin katılacağı bu uygulamada da bir örgün eğitim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler için seçenek özel okul olacak.

Ogretmenler.Com

Bu yazının tüm hakları Ogretmenler.com'a aittir. "www.pekiyi.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntıların hoş olmayacağını hele de eğitim sitelerine hiç yakışmayacağını belirtelim.

 

Son DüzenlenmePerşembe, 22 Eylül 2016 05:30
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar