Menu

 

KPSS'de öğretmenlere "Sınav Gözlemciliği" görevi verilecek

KPSS'de öğretmenlere "Sınav Gözlemciliği" görevi verilecek

ÖSYM , ilk kez 2016 KPSS'de öğretmenlere de sınav gözlemciliği görevi verecek

ÖSYM daha önceki sınavlarda sadece üniversitede çalışan personele Sınav Gözlemciliği görevi veriyordu.

ÖSYM, Öğretmenlere 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan ''2016 KPSS ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ TESTİ SINAV GÖZLEMCİLİĞİ'' görevi verecek.

Sınav gözlemciliği görevi nedir?

"ÖSYM Başkanlığı sınav binalarında sınavın organizasyonunun ve uygulamalarının standartlara uygunluğunu gözlemlemek amacıyla aday olarak sınava girmek üzere ÖSYM Sınav Gözlemcisi görevlendirmesi yapmaktadır.

ÖSYM Sınav Gözlemcisi olarak görev almak isteyen görevlilerin tercihleri Görevli İşlemleri Sistemi(GİS) üzerinden toplanacak ve merkezi olarak görevlendirme yapılacaktır. Görevlendirme sonrasında görevliler, sınav günü aday olarak atandıkları binaya giderek sınava girecek ve sınavdan sonra bu sınava ilişkin gözlem, değerlendirme ve önerilerini kapsayan bir raporu en geç sınavı izleyen ikinci iş günü saat 12:00’a kadar elektronik ortamda ÖSYM Başkanlığına ulaştıracaklardır.

ÖSYM Sınav Gözlemcileri bu görevlerini yerine getirirken sadece aday olarak sınava gireceklerinden sınavın uygulamasına ve organizasyonuna her hangi bir müdahalede bulunmayacaklardır."

Sınav Gözlemci Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Sınav gözlemcisi başvurusu yapmak için; (Son başvuru tarihi:21 Haziran 2016)

1) Görevli İşlemleri Sistemi(http://gis.osym.gov.tr) üzerinden "Görev Tercihleri" Bölümünden "Yöredışı/Gözlemci Görevleri" menüsüne tıklayınız.

Gözlemci görevleri

2) "2016 KPSS ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ TESTİ SINAV GÖZLEMCİLİĞİ" ne tıklayınız

3) Eğer kontenjan varsa,yani ihtiyaç varsa istekte bulunabilirsiniz.Yoksa şu şekilde bir uyarı ile karşılaşırsınız,bizim gibi:)

Yeni,farklı görev için herkese bol şanslar,görev çıkanlara başarılar dileriz

Ogretmenler.Com

Bu yazının tüm hakları Ogretmenler.com'a aittir. "www.pekiyi.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntıların hoş olmayacağını hele de eğitim sitelerine hiç yakışmayacağını belirtelim.

Son DüzenlenmeSalı, 21 Haziran 2016 15:35
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar