Menu

 

2016 LYS-4 Sosyal Bilimler zor muydu kolay mıydı? İşte Yorumlar

2016 LYS-4 Sosyal Bilimler zor muydu kolay mıydı? İşte Yorumlar

-22016 LYS 4 Sosyal Bilimler;Tarih ve Coğrafya-2 soruları nasıldı? Zor mu? Kolay Mı? ..İşte YORUMLAR

2016 LYS 4 Sosyal Bilimler sınavı zor muydu? Kolay mıydı? sorularına cevap vermek yorumları öğrenmek için öğrencileri tek tek dinlemek kolay değil.2016 LYS Sosyal Bilimler;Tarih-Coğrafya-2,felsefe ve din kültürü soruları ile ilgili sosyal medyadaki paylaşımlara bakmak yeterli.

Aşağıdaki yorumlara bakılırsa 2016 LYS soruları da YGS gibi oldukça kolaymış.Hatta öğrencilerin bazıları soruların biraz daha eleyici olmasını istedikleri apaçık ortada.Yine yığılmaların olmasından endişe ediyorlar.


2016 LYS-4 ve LYS-1 SORULARI VE CEVAPLARI - YENİ


Yapılan yorumların çoğu soruların kolay olduğu yönünde.Tabi azda olsa soruların,özellikle din kültürü sorularının zor olduğunu yorumlayan öğrenciler de yok değil.

Twitter'dan dikkat çeken ÖĞRENCİ YORUMLARI,değerlendirmeleri:

Sözelden çalışıpta şu sınavdan düşük alanın çıkacağını düşünmüyorum, lys sosyal bilimler tarihinin en kolay sınavıdır belki de

Sosyal sınavına bu kadar kolay denildiğine göre edebiyatta ve matematikte canımızı çıkarabilirler

Lisans Yerleştirme Sınavına Sayın ÖSYM şu din sorularını ALLAH rızası için kolay sor. İnsan bilmeyince resmen vicdan azabı çekiyor.

Lisans Yerleştirme Sınavına girdikde Din ve Ahlak soruları zordu yaw Hani mantık yürüteceğim oda yok yani beynim durdu.

Lisans Yerleştirme Sınavına Lisede gördüğümüz din dersi ve o din soruları alakasız olduğunu belirtmek istiyorum hatta gözüne sokmak isterim.

Tek umudum yarın LYS Matematik`in bugün ki sosyal bilgiler kadar kolay olması

LYS Sosyal soruları 6.sınıf Sosyal Bilgiler soruları gibi kolay olmuş. İnşallah yarın ki Matematik de öyle olur

Din kültürü soruları ne kazıktı öyle yaa saçmalık

Lisans Yerleştirme Sınavına sorular gerçekten kolaydı keşke çalışsaymışım

Bir Ösym klasiği olarak delirten yorum sorular


2016 LYS-1-2-3-4 Deneme Sınavları (Cevaplı) İNDİRİN 


LYS-4 ün tarih kısmında erken bitirip 30 dk uyuduğum gerçeği

Bir tmci olarak sıkıcı bir şekilde tarih çözerken Yakup Kadriyi görmek sevindirdi

Bir TM'ci olarak Tarih,Coğrafya kısmı çok basit; Felsefe grubu tamamen #lys düzeyi ve seçici geldi bana

Sınav baya kolaydı mantık bilmediğim için salladım o kısmı ama tarih Coğrafya kolaydı yarın da böyle olursa yine yığılma olur.

Bu sınava zor diyen sözelciler... Ne sormalarını bekliyorsunuz 3 senedir coğrafya kitabı görmeden yaptım ayıp be LYS-4

Din soruları ne kadar zor ise coğrafya ve tarih soruları da bir o kadar kolaydı

LYS-4 için kitap açmamış ben için bile çözülebilecek sorular vardı, kolaydı kesinlikle haksız rekabet

Tarihle felsefe beyin yaktı ya ama coğrafya basitti.

lys 4 din sorularına imam getirsen gene çözemezdi..

LYS-4 'teki " Dini kullanarak siyaset yapanlar " ile ilgili soruyu okurken çoğumuzun aklına birkaç isim gelmiştir eminim...güzel gönderme

LYS 4 genel olarak kolaydı ama yine araya sıkıştırılan yüksek dozlu saçma sapan sorularda yok değildi.

LYS-4 söylenildiği üzre kolaymış ki çalışmayan bile yüksek puanlar alabilecek seviyedeymiş. Çalışanlar ne olacak ?? Haksız rekabet olmamalı

LYS-4 tarihte edebiyat soran, coğrafyada biyoloji soran ösym yarın matematikte ingilizce sorabilir uyandırayım

Mat görünümlü mantık sorusu, edebiyat görünümlü tarih sorusu, dinden çıkartan din sorusu. İşte Lys 4 özeti gençler.

İŞTE ANKET SONUCU

Eğitimci yazar Abbas GÜÇLÜ'nün henüz devam eden anket sonucuna göre LYS-4 sınavına katılanların %62 si soruların kolay olduğunu belirtmiş.

2016 LYS-4 ANKETİ

2016 LYS SOSYAL BİLGİLER SORULARI VE CEVAPLARI

Sorularla ilgili daha anlamlı,daha gerçekçi yorumlar, ancak sorular ve cevaplar yayınlandıktan sonra yapılabilir.2016 LYS-4 Sosyal Bilimler  ve LYS-1 Matematik-Geometri Soru ve Cevapları 19 Haziran 2016 pazar sınavdan sonra ÖSYM'nin sitesinden yayınlanacak.Sorula ve cevaplar yayınlanır yayınlanmaz buradan link vereceğiz.

2016 LYS-4 ve LYS-1 SORULARI VE CEVAPLARI - YENİ

Ayrıca sorular yayınlandıktan sonra 2016 LYS-4 soruları ile ilgili uzmanların görüşlerini de buradan paylaşacağız.


LYS-4 UZMAN GÖRÜŞLERİ

LYS'de din ve mantık zorladı

İYİ bir üniversiteyi kazanmak için aylardır çalışan öğrenciler, Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) ilk oturumuna dün girdi. Fen Bilimleri Eğitim Kurumları, Fem Yayınları Sosyal Bilimler Zümresi ve Bilfen Liseleri uzmanları, öğrencilerden aldıkları bilgilere göre yorumladıkları LYS-4'teki (Sosyal Bilimler) soruların okuma alışkanlığı olmayanları zorlayacağını söyledi.

FELSEFE GRUBU İLE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ: Felsefe grubundakilerin çoğu paragraf sorularından oluşuyor. Okuma alışkanlığı olan ve düzenli çalışan öğrencilerin parçadan doğru seçeneği de bulabilecekleri bir sınavdı. Sosyoloji soruları çok uzun paragraflardan oluşmasına rağmen cevapları net. Mantıkta; Sembolik Mantık ve Yüklemlemeler Mantığı ile ilgili sorular öğrencileri zorladı. Din sorularında doğrudan bilgi gerektiren iki soru var. Din soruları öğrencileri zorladı. Felsefe grubu sorularının içinde sosyal medya etkileşimli, güncel sorular da var.

COĞRAFYA: Konu hakimiyeti olan öğrencilerin tamamını yapabileceği kolaylıkta sorular. Geçen yıldan kolaydı. Genel kültür soruları gibiydi. 1-2 seçici soru bulunuyor. Sorularda çevredoğa- insan teması ön planda. Üç soru doğrudan bilgi gerektiriyor, diğerleri ise bilginin yorumlanmasıyla ilgili. Sorular net ve anlaşılır.

TARİH: Detaylı bilgi içeren soru az olmasına rağmen sorular bilgiyi ölçücü nitelikte. Çağdaş Dünya Tarihi'nden yorum sorulmuş. Daha çok yorum soruları üzerinde durulmuş. Nutuk ile ilgili iki soru var. Genel olarak çalışan ve soru kökünü dikkatli okuyan öğrencilerin yapabileceği nitelikteydi.

Sorular bugün açıklanıyor

İki günde yapılan Sırada matematik var. Sınavların soruları, LYS-1'in tamamlanmasından 2 saat sonra ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlanacak.

Sırada matematik var

1 milyon 73 bin 18 adayın başvurduğu LYS maratonu, bugünkü LYS-1 (Matematik) ile devam edecek. Haftaya cumartesi LYS-2 (Fen Bilimleri) ile LYS-5 (Yabancı Dil) ve pazar LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) yapılacak.

Sonuçlar 18 Temmuz'da

LYS sonuçları 18 Temmuz'da açıklanacak. Adaylar 26 Temmuz-2 Ağustos arasında tercihlerini yapabilecek. Bir üniversiteye kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler ise elektronik kayıt işlemlerini 12-16 Ağustos, normal kayıtlarını da 15-19 Ağustos arasında tamamlayabilecek.

(memurlar.net)

 

Ogretmenler.Com

Bu yazının tüm hakları Ogretmenler.com'a aittir. "www.pekiyi.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntıların hoş olmayacağını hele de eğitim sitelerine hiç yakışmayacağını belirtelim

Son DüzenlenmeCumartesi, 25 Haziran 2016 10:50
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar