Menu

 

MEB Müsteşarından müdür yardımcılığı sınavı açıklaması

MEB Müsteşarından müdür yardımcılığı sınavı açıklaması

MEB Müsteşarından müdür yardımcılığı sınavı açıklaması geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Bakanlığın sınavı iptal etmediğini, ama bir sendikanın başvurusu üzerine yargının verdiği bir karar olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu

Yusuf Tekin, Bakanlığın sınavı iptal etmediğini, ama bir sendikanın başvurusu üzerine yargının verdiği bir karar olduğunu belirtti.

Tekin'in yaptığı açıklamada, yargı kararına karşı üst mahkemeye itirazda bulunulduğu belirtildi.

Müsteşarın yaptığı açıklamalardan, üst mahkemenin alt mahkemenin kararını iptal etmemesi durumunda, yapılmış olan yazılı sınavın iptal edileceği anlamı çıkmaktadır.

İŞTE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN'İN AÇIKLAMALARI

"Herkese günaydınlar, hayırlı cumalar. Arkadaşlar müdür yardımcılığı sınavı ile ilgili çokça spekülasyon yapılıyor.Şunu açıklamak zorunlu hale geldi. Bakanlık, sınavı iptal etmedi, bir sendikanın açtığı dava da yürütmenin durdurulması kararı verildi.Dolayısıyla bu karar üzerine, adı geçen sınavdan hareketle bir idari işlem tesis edemeyiz. Sınavı İptal de etmedik,yargı kararına karşı itirazımızı ve savunmamızı yaptık, yargının esastan nihai kararını bekliyoruz.Yargı kararını verip sınavı iptal etmezse biz bu sınav sonuçlarına göre işlem tesis edeceğiz."

Memurlar.net

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar