Menu

 

2016 TEOG 2.Dönem Merkezi Ortak Sınav Soruları ve Cevapları

2016 TEOG 2.Dönem Merkezi Ortak Sınav Soruları ve Cevapları

1 milyon 167 bin 854 öğrencinin katılımının öngörüldüğü ortak sınavlar, yurt içinde 970 merkezdeki 16 bin 176 okulda ve 92 bin 924 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 21 okulda gerçekleştirildi.

Dün yapılan ilk oturumda Türkçe, Matematik ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi derslerinin sınavları yapıldı. Öğrenciler bugün ikinci oturumda, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden sınava girdiler.

2016 TEOG 2.Dönem Merkezi Ortak Sınav Soruları ve Cevapları

Türkçe soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

Matematik soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

Din Kültürü ve ahlak Bilgisi soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

Fen ve Teknoloji soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

Inkılap Tarihi ve Atatürkçülük soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

Yabancı dil (İngilizce) soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

Yabancı dil (İtalyanca) soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

Yabancı dil (Almanca) soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

Yabancı dil (Fransızca) soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Musevilik) soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Ermeni Okulları) soru ve cevapları için TIKLAYINIZ

YIL SONU BAŞARI PUANI NASIL HESAPLANIR?

Öğrencinin tüm derslerden aldığı puanların aritmetik ortalaması, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılarak ağırlıklı yıl sonu puanları hesaplanacaktır. Bu puanların toplamının, o derslere ait haftalık ders saati toplamına bölünmesi ile de yıl sonu başarı puanı elde edilecektir. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar, 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır.

AĞIRLIKLANDIRILMIŞ ORTAK SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR?

Ortak sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılacaktır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

YERLEŞTİRMEYE ESAS PUAN NASIL HESAPLANIR?

Öğrencilerin 6, 7 ve 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8'inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacaktır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilecektir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Ogretmenler.Com

Bu yazının tüm hakları Ogretmenler.com'a aittir. "www.pekiyi.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntıların hoş olmayacağını hele de eğitim sitelerine hiç yakışmayacağını belirtelim.  

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar