Menu

 

MEB Liseleri devamsızlık için uyardı

MEB Liseleri devamsızlık için uyardı

MEB İl,ilçe ve Lise müdürlüklerini devamsızlık konusunda uyardı.

2015-2016 Eğitim-öğretim yılının son aylarında lise öğrencilerinin devamsızlıklarının sınıra dayanması üzerine, MEB lise müdürlüklerini devamsızlığın azaltılması için okul yönetimlerini resmi yazı ile uyardı.

Bildiğiniz gibi ortaöğretim yönetmeliğinde değişikliğe gidilerek,2015-2016 yılında liselerde devamsızlık süresi,10 günü mazeretsiz olmak üzere 30 günle sınırlandırılmıştı.

Ocak 2016 da liselerde devam-devamsızlık konusunu "Liselerde özürlü-özürsüz toplam devamsızlık kaç gün?" haberimizde detaylı bir şekilde ele almıştık.

Liselerde özürsüz-özürlü (toplamda) devamsızlık kaç gün?

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir.

Ogretmenler.Com

Bu yazının tüm hakları Ogretmenler.com'a aittir. "www.pekiyi.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntıların hoş olmayacağını hele de eğitim sitelerine hiç yakışmayacağını belirtelim. 

Son DüzenlenmeCuma, 22 Nisan 2016 08:12
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar