Menu

 

2016 Yatılılık ve Bursluluk Sınavı(PYBS) hangi tarihte yapılacak?

2016 Yatılılık ve Bursluluk Sınavı(PYBS) hangi tarihte yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, daha önce 28 Mayıs olarak duyurulan (PYBS)  Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavının tarihini, 21 Mayıs olarak değiştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sınav takviminde 28 Mayıs 2016'da yapılacağı duyurulan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nın (PYBS) 21 Mayıs'ta yapılmasını kararlaştırdı.

MEB tarafından bu yıl içinde yapılan açık öğretim lisesi, mesleki açık öğretim lisesi, açık öğretim ortaokulu sınavlarına, hava muhalefeti, güvenlik tedbirli sokağa çıkma uygulamaları nedeniyle birinci ve ikinci dönem sınavlarına giremeyen öğrencilerin bulunduğu tespit edildi.

Bu kapsamda mağduriyet yaşanmaması için daha önce 25-26 Haziran 2016 olarak duyurulan bu okul öğrencilerinin üçüncü dönem sınavları 11-12 Haziran 2016'da, açık öğretim okullarının birinci ve ikinci dönem sınavlarına giremeyen öğrenciler için de 23-24 Temmuz'da ek sınav yapılması kararlaştırıldı.

Planlanan bu değişiklikten dolayı, sınav takviminde 28 Mayıs 2016'da yapılacağı duyurulan PYBS de 21 Mayıs'ta yapılacak.

Memurlar.net

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar