Menu

 

BİMER'e 2016 MEB Sınav ücretlerini sorduk

BİMER'e 2016 MEB Sınav ücretlerini sorduk

2016 MEB Sınav ücretlerini BİMER'e sorduğumuzda maliyeye takıldığını öğrendik.

Başta 2-3 Ocak 2016 MEB Açıköğretim ortaokulu/lisesi sınav görevli ücretleri olmak üzere,2016 yılında yapılan MEB Merkezi sınav ücretleri bazı illerde ödenmişti.Bir süre sonra MEB ödemenin bekletilmesini istedi.Bu konuda MEB bir açıklama yapmadı.

Konuyu BİMER'e: "Merhabalar 2 3 ocak 2016 tarihlerinde yapılan açık öğretim sınav görev ücretini MEB ne zaman ödeyecek.Ayrıca 19 20 mart 2016 görev ücretlerinin de ödenme tarihi ne zaman?" şeklinde ilettiğimizde şu cevabı aldık:

"BAŞVURUNUZ İNCELENMİŞTİR. YENİ GÖREV ÜCRETLENDİRMELERİ İLE İLGİLİ MALİYE BAKANLIĞINDAN GÖRÜŞ BEKLENMEKTEDİR. MALİYENİN KONUYU NETLEŞTİRMESİNDEN İTİBAREN ÜCRET ÖDEME ÇALIŞMALARI BAŞLATILACAKTIR. İLGİLİ GÖREV ÜCRETLERİ MERKEZDE VE ÜLKE GENELİNDE YATIRILMAYIP İLGİLİ HESAPLAMALAR NETLEŞTİĞİNDE ÖDEME İŞLEMLERİ BAŞLATILACAKTIR. NADİR OLAN BU DURUM KARŞISINDA TÜM ÇALIŞAN VE EMEĞİ GEÇEN VATANDAŞLARIMIZDAN ANLAYIŞ VE SABIR GÖSTERMELERİNİ İSTİRHAM EDİYORUZ. GÖREV PARASI HAKKI OLAN ÇALIŞANLARIMIZIN HAKLARININ ZAYİİ EDİLMEYECEĞİ HUSUSUNDA MÜSTERİH OLMALARINI BİLMELERİNİ İSTİYORUZ. SAYGILARIMIZLA."

MEB.DESTEK HİZMETLERİ GEN.MÜD.DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ

Bu konuda Türk Eğitim-Sen şu açıklamayı yaptı:"Başta 2-3 Ocak 2016 tarihinde yapılan Açık Lise Sınav ücretleri olmak üzere 2016 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen merkezi sınavlarda görev alan personellere sınav ücretlerinin ödenmemesinin sebepleri ve ne zaman ödeneceği hususunda yazdığımız yazıya cevap verilmemesi ve sınavlarda görevli personelin mağduriyetlerinin devam ettiği konusunda Türk Eğitim-Sen olarak MEB ve Maliye Bakanlığına yazılı başvuruda bulunduk."

Detaylı bilgiliyi sendikanın sitesinden takip edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi 2016 yılında, toplu sözleşme görüşmelerinde 2016 yılından itibaren öğretmenlere,MEB merkezi sınavlarda,sınav ücretinin ek ders üzerinden ödenmeyip ,Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslara göre sınav ücreti ödenmesi yapılacağı kararlaştırılmıştı.

OCAK 2016 MEB SINAV ÜCRETLERİ BAZI İLLERDE ÖDENDİ

Bu konu uzun süredir forumlarda konuşuluyor.Öğretmenlerin forumlardaki paylaşımları:

"Arkadaşlar 2-3 Ocak sınav paraları izmir de şubat ayı ek dersleriyle birlikte yattı. KBS sistemine yeni eklene butonla öğretmen seçilip hangi oturumda gözetmen yada başkan bilgilerini girdikten sonra sistem ücreti ekders ücretlerine ekliyor. Benim 1 oturum başkan görevim vardı yaklaşık 134 tl eklendi. bilginiz olsun"

"Maltepe'de bu ayki ekdersle yatırmışlar."

"3 gözcülüğüm vardı,359 tl.istanbul bahçelievler."

"Dün bimere yazmıştım bugün gelen cevap şu şekilde ;BAŞVURUNUZ İNCELENMİŞTİR. YENİ GÖREV ÜCRETLENDİRMELERİ İLE İLGİLİ MALİYE BAKANLIĞINDAN GÖRÜŞ BEKLENMEKTEDİR. MALİYENİN KONUYU NETLEŞTİRMESİNDEN İTİBAREN ÜCRET ÖDEME ÇALIŞMALARI BAŞLATILACAKTIR. KONU İLE İLGİLİ 0 312 413 42 08 NOLU TELEFONDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. SAYGILARIMIZLA."(11 Mart 2016)

"Burdur merkezde dün yattı. Ekdersler ile birlikte yapılmıştı. Beraber yattı."(8 Mart 2016)

Ogretmenler.Com

Bu yazının tüm hakları Ogretmenler.com'a aittir. "www.pekiyi.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntıların hoş olmayacağını hele de eğitim sitelerine hiç yakışmayacağını belirtelim.

Son DüzenlenmeSalı, 05 Nisan 2016 07:35
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar