Menu

 

Bu İlde 2-3 Ocak Açıköğretim Sınavı Kar Nedeniyle Ertelendi

Bu İlde 2-3 Ocak Açıköğretim Sınavı Kar Nedeniyle Ertelendi

Bazı illerde hafta içi kar nedeniyle okullar tatil olmuştu.Benzer bir durum hafta sonu 2-3 Ocak Açık öğretim sınavları için Hakkari'de yaşanacak

Hakkari ve ilçelerinde 2 ve 3 Ocak tarihlerinde yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Hakkari ve ilçelerinde, 2 ve 3 Ocak tarihlerinde yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları'nın yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.

Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Açıköğretim Lise Sınavları'nın ertelendiğini duyurdu.

Çenet, açıklamasında, "Açıköğretim Lise Sınavları, Hakkari bölgesinde yaşanan yoğun kar yağışı ve tipi tehlikesi nedeniyle ilimiz bazında ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir. Gerekli kararlar ilçe bazında Yüksekova Kaymakamlığımızca, il bazındaysa bir üst makam olan Hakkari Valiliğimizce alınmıştır. Öğrencilerimize ve sınavda görevli öğretmenlerimize saygıyla duyurulur" ifadelerini kullandı.

Benzer bir durum yoğun kar yağışının olabileceği iller içinde olabilir.Özellikle kar yağışının yada kışın ağır geçtiği illerde sınava girecek adayların başını takip etmelerini öneriyoruz.

Son DüzenlenmeCuma, 01 Ocak 2016 20:42
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar