Menu

 

12 Aralık Ehliyet Sınav Görev Başvuruları Başladı

12 Aralık Ehliyet Sınav Görev Başvuruları Başladı

12 Aralık MTSA (Ehliyet Sınavı) Görev Başvuruları Başladı

12 Aralık 2015 Cumartesi günü yapılacak olan ''Motorlu Taşıt Sürücü Adayları 2015-6 Sınavı'' için görev almak isteyen öğretmenler, MEBBİS sınav işlemleri modülü üzerinden 6 Aralık 2015 23:59 a kadar istekte bulunabilirler.

Görev başvurusu yapmak için MEBBİS'e giriş yapıp ardından sol menüden "Sınav İşlemleri Modülü"nden  "Sınav Görevi İstekleri" ne tıkladıktan sonra ekranın aşağı kısmında yer alan "İstiyorum" u seçip kaydetmeniz yeterli.

MEB bu sınav görevlilerini şu şekilde uyarıyor: Sınav salonlarına cep telefonu, çağrı cihazı vb. her türlü iletişim özelliği bulunan cihazla girmeniz yasaktır. Yasaklanan cihazlarla sınav salonlarına girmekte ısrar eden öğretmenlere görev verilmeyecektir.

SINAV PUANI 188

MEB geçtiğimiz aylarda sınav görev başvurularını MEBBİS sınav işlemleri modülünden almaya başladı.MEB'in yaptığı her sınavın kendine özel puanı var.MTSA (Ehliyet) sınavının puanı:188

Puan hesaplaması sınavda salon görevlisinin aldığı ücretin sınavın maksimum süresine bölümünün 100 ile çarpılması şeklindedir. ==> (Ucret/Süre)*100

SINAV GÖREVLİ ÜCRETLERİ

Başkan : 113,56

Gözetmen : 100,20

Yedek Gözetmen : 86,84

 

Ogretmenler.Com

Bu yazının tüm hakları Ogretmenler.com'a aittir. "www.pekiyi.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntıların hoş olmayacağını hele de eğitim sitelerine hiç yakışmayacağını belirtelim. 

Son DüzenlenmePazar, 06 Aralık 2015 06:00
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar