Menu

 

Okul müdürleri nöbet ücreti alacak mı?

Okul müdürleri nöbet ücreti alacak mı?

Bildiğiniz gibi Ocak 2016'dan itibaren öğretmenlere nöbet ücreti ödenecek.Okul müdürlerine nöbet ücreti konusu belirsizdi.Abu konuyla ilgili açıklama geldi.

Bu konuda mebpersonel.com kaynaklı haberi aynen yayınlıyoruz:

Okul müdürleri nöbet ücretinin nasıl şekil alacağı belli oldu? Eğitim Bir Sen Genel Başkan yardımcısı Şükrü Kolukısa'dan Okul Müdürlerine Nöbet Ücreti İle İlgili Bir Çalışma Var mı? sorusuna cevap geldi:

3. Dönem Toplu Sözleşme, şimdiye kadar imzalanmış kazancı en iyi toplu sözleşmedir. Nöbete ücret verilmesi, sınav ücretlerinin artırılması, takviye kurslarında alınan ücretlerin artırılması, 4/C’lilere 150 TL ek ödeme, şeflere 59 TL ödeme verilmesi kazançlardan bazılarıdır. Herkesin kazandığı bir toplu sözleşme imzalandı.

Okul müdürleri, okulu yöneten kişi olarak kendileri de nöbet ücreti isteyebilirler ama okul müdürlerinin nöbet görevi yoktur. Bu nedenle nöbet ücreti de yoktur. Biz nöbete ücret aldık, kişiye ücret almadık. Ancak müdürlere temsiliyetinden dolayı şu andaki aldıkları ücreti geliştirme, kurum içi dengelerin tesis edildiği bir ücretlendirme için çalışmalarımız var. Bu konuyu Bakanlıkla müzakere ediyoruz. Ek ders esaslarında yapılacak değişiklikle bunun giderilebileceği kanaatindeyiz. 30 Kasım’da yapılacak KPDK toplantısına taşıyacağımız konulardan biri de budur.

Görüldüğü gibi şimdilik okul müdürleri nöbet ücreti alamazlar.Ancak,Ogretmenler.com olarak bu konuda somut bir gelişme olursa burada yer vereceğimizi belirtelim.

Bu konuda 2017 toplu görüşmelerinde bir gelişme oldu.Yine mebpersonel.com kaynaklı bir haber yayınladık.

İşte o haber: Okul Müdürleri Nöbet Ücreti Alabilecek

Son DüzenlenmeSalı, 22 Ağustos 2017 10:59
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar