Menu

 

25-26 Kasım 2015 TEOG 8.Sınıf I.Dönem Ortak Sınavı Soruları Ne Zaman Yayınlanacak?

25-26 Kasım 2015 TEOG 8.Sınıf I.Dönem Ortak Sınavı Soruları Ne Zaman Yayınlanacak?

2015-2016 Yılı TEOG 1.Dönem Merkezi Ortak Sınav Matematik,Türkçe,Fen Bilimleri,İnkılap Tarihi,İngilizce ve Din Kültürü Soruları Ne Zaman Yayınlanacak?

25-26 Kasım Çarşamba-Perşembe 8.Sınıfların aylardır heyecanla bekledikleri gün geldi çattı...1 Milyondan fazla 8.sınıf öğrencisi TEOG Merkezi ortak yazılı sınavına katılacaklar.

TEOG MERKEZİ SINAVLAR 2 GÜNDE 6 OTURUMDA YAPILACAK

8.Sınıf Öğrencileri,25 Kasım Çarşamba günü yapılacak birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi,
26 Kasım Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek.

Sınavlardan sonra öğrencilerin ve velilerin,sınavın nasıl geçtiği konusunda karar verebilmeleri için en çok merak ettikleri husus,hiç kuşkusuz,soru kitapçıkları ve cevaplar.Bu nedenle öğrencilerin sınavdan sonra google'ye soracakları en önemli sorulardan biri de:"TEOG 1.Dönem Merkezi Ortak Sınav Soruları Ne Zaman,Hangi Tarihte Yayınlanacak?"

SORULAR VE CEVAPLAR MUHTEMELEN 26 KASIM GÜNÜ YAYINLANACAK

Bu soruya cevap vermek için 2014-2016 TEOG sınavına dönelim.

Geçen yıl TEOG Merkezi 1.sınavlar 26-27 Kasım 2014 tarihlerinde yapılmıştı.MEB'in sitesine baktığımızda,geçen yıl sorular 27 Kasım 2014 saat 16:47 de yayınlanmış.

Yani merkezi sınavın 2.günü tüm oturumlar bittikten sonra aynı gün öğleden sonra sorular yayınlanmış.

Buna göre Soruların 26 Kasım 2015 Perşembe günü Saat 14-18 arası yayınlanacak diyebiliriz.

TEOG 1.Dönem Merkezi Ortak Sınav Matematik,Türkçe,Fen Bilimleri,İnkılap Tarihi,İngilizce ve Din Kültürü Soruları yayınlanır yayınlanmaz pekiyi.com dan da indirilebilecek..

Umarız, 25/26 Kasım 2015 Tarihli 8.Sınıf I.Dönem Ortak Sınavı Soruları 8.sınıf öğrencilerinin beklediği düzeyde gelir..

TEOGLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOKTALAR:

- Her bir ders yazılısı başladıktan sonra ilk 15 dakika içerisinde gelenler sınava alınacak fakat bu öğrencilere ek süre verilmeyecek.

- Bir oturum başladıktan sonra ilk 20 dakika süresince öğrenciler sınıflarından çıkamayacak. Sınavın tamamlanmasına 5 dakika kala da sınıftan çıkmak yasak olacak.

- Sınavdan önce cevap kâğıdında yazılı olan T.C. kimlik numarası, ad ve soyad bilgilerinin kontrol edilerek, hata varsa görevlilere bildirilmesi gerekiyor. Sınav görevlileri bu durumu tutanak altına alacak. Öğrencinin adına düzenlenmiş cevap kâğıdı yoksa veya kullanılmayacak durumda ise yeni bir cevap kâğıdı verilmesi gerekiyor.

- Sınavda cevap kağıdını verilen örnek işaretlemeye göre doldurmanız gerekiyor. Çünkü optik okuyucu tarafından okunmayan işaretlemelerde o soruya verilen cevap doğru kabul edilmeyecek.

- Herhangi bir soru iptal edilecek olursa, ilgili soru o dersin sınavına katılan tüm öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecek.

- Cevap kâğıdı üzerinde, optik okuyucu tarafından okunmayı engelleyecek işaretleme ve karalamalar bulunursa sınav geçersiz sayılacak.

- Kitapçık türlerini, cevap kâğıdına işaretlemeyi kesinlikle unutmamak gerekiyor. A, B, C, D olmak üzere dört kitapçık türü kullanılıyor.

- Öğrenciler, yoklama listesinde belirtilen sınıf ve sıra numarasında oturacak. Gerektiğinde öğrencinin yerini değiştirme yetkisi sınıflarda bulunan öğretmenlere ait olacak.

TEOG Merkezi ortak sınavlarda yanlış doğruyu götürüyor mu?

SINAVA KATILACAK TÜM ÖĞRENCİLERE İKİ GÜN DEVAM EDECEK SINAVLARDA BAŞARILAR DİLİYORUZ...

 

Ogretmenler.Com

Bu yazının tüm hakları Ogretmenler.com'a aittir. "www.pekiyi.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntıların hoş olmayacağını hele de eğitim sitelerine hiç yakışmayacağını belirtelim.  

 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 25 Kasım 2015 17:45
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar