Menu

 

TEOG Merkezi ortak sınavlarda yanlış doğruyu götürüyor mu?

TEOG Merkezi ortak sınavlarda yanlış doğruyu götürüyor mu?

Bu günlerde 8.sınıf öğrencilerinin cevabını merak ettikleri yada cevabını bilmeleri gereken sorulardan biri de "TEOG Merkezi ortak sınavlarda yanlış doğruyu götürüyor mu?" sorusu...

Bir milyondan fazla 8.sınıf öğrencinin 25-26 Kasım Çarşamba-Perşembe günü girecekleri TEOG 1.dönem merkezi yazılılarla ilgili bazı husuları bilmeleri gerekiyor.Bunlarda biri de yanlış-doğru meselesi..

2015-2016 TEOG Merkezi sınavla ilgili önemli hususlardan bazıları:

.Ortak sınavlar, sınav takviminde belirtilen tarihlerde, her sınav günü yapılacak olan üç ders yazılısı bir oturum olmak üzere, iki günde iki oturum hâlinde yapılacaktır. Sınav yapılacak okullarda sınav günleri ders yapılmayacaktır.
.Öğrenciler olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında, önceden belirlenen sınıflarda sınava alınacaklardır.

.Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak, değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört çeşit kitapçık verilecektir. Sınav süresi her ders için 40 dakika olacaktır.

.Ortak sınavlara katılamayan ve yedek salonda sınava giren öğrencilerin bilgileri her ders için ayrı ayrı olmak üzere okul müdürlüğü tarafından sınav günü bitiminde e-Okul Sistemine işlenecektir.
.Mazeret sınavına katılması uygun görülen öğrencilerin bilgileri, okul müdürlüklerince e-Okul Sistemine sınavlar tamamlandıktan sonra 5(beş) gün içerisinde giriş yapılacaktır. Mazereti okul müdürlüğünce uygun görülen öğrenciler için Bakanlıkça belirlenen tarih ve merkezlerde mazeret sınavı yapılacaktır.
.Ortak sınavlar, ülke genelinde olağanüstü haller ve özel durumlar dışında öğrencilerin öğrenim gördükleri okullarla, yurt dışında; KKTC ve Bakanlığımıza bağlı okulların bulunduğu, sınav yapılması uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10, 11.20’de başlayacak ve aynı anda yapılacaktır.

 

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar