Menu

 

2015-2016 Yılı TEOG Lise Kayıt İş ve İşlemleri-Evrakları

2015-2016 Yılı TEOG Lise Kayıt İş ve İşlemleri-Evrakları

2015 TEOG Sonucuna göre bir okulu yerleştirilen öğrencilerin kayıt İşlemleri, yerleştirme esas ve usullerine göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacaktır.

Ancak bir çok okul kayıt olan öğrencilerin velileriyle birlikte belli tarihler arasında ders seçimi ve kayıt güncelleme işlemleri için belli belgelerle ve malzemelerle okula gelmelerini istemektedir.

Tabi bazı okullar istenen belgeleri ve malzemeleri sitesinden duyururken bazıları malesef duyurmuyor.

Bu belgelerin ve malzemelerin neler olduğu konusunda bilgi sahibi olmanız için Bolu Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'nin sitesinden aldığımız duyuruyu aynen yayınlıyoruz:

"Kayıt işlemleri, yerleştirme esas ve usullerine göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacaktır. Ancak okulumuza kayıt olan öğrencilerin velileriyle birlikte 14 Ağustos-14 Eylül 2015 tarihleri arasında ders seçimi ve kayıt güncelleme işlemleri için aşağıda belirtilen belge ve malzemelerle okula gelmeleri gerekmektedir.

1- NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ (önlü arkalı)
2- 2 ADET FOTOĞRAF
3- 25 TL’LİK POSTA PULU (Devamsızlık mektubu v.b. yazışmalarda kullanılmak üzere)
4- 2 TOP FOTOKOPİ KÂĞIDI (80 gr ve üstü)
5- KAYIT DOSYASI (Okuldan verilecek)
  a. Kayıt Zarfı (Okuldan Verilecek)
  b. e-okul Öğrenci Genel Bilgi Formu (Okuldan Verilecek (EK-2))
  c. Öğrenci Kesin Kayıt Başvuru Formu (Okuldan Verilecek)
  d. Okul Öğrenci Veli Sözleşmesi (Okuldan Verilecek (EK-10))
  e. Burslu ise mezun olduğu okuldan burslu olduğuna dair belge
  f. Veli Sorumluluk kabul Formu (Okuldan Verilecek EK-8,Veli anne, baba veya yasal vasi olmak zorundadır.)
  g. Faaliyet izin Dilekçesi (Okuldan Verilecek EK-6)
  h. Gündüzlü Öğrenci Yemek Talep Dilekçesi (Okuldan Verilecek EK-4)
  ı. Zimmet Tahakkuk Dilekçesi (Okuldan Verilecek EK-5)
NOT:
1. Bursluluk Sınavına 2015 yılında başvuran öğrenciler, kazandıklarına dair belgeyi ve sınava girmek için Ortaokullarına hazırlayıp verdikleri belgeleri (gelir beyan belgesi ve aile nüfus kayıt örneği), sonuçlar açıklandıktan sonra Nüfus cüzdanı fotokopisi (Fotokopinin alt tarafına velisinin ve öğrencinin adres bilgileri ve telefonları açık ve anlaşılır bir şekilde yazılacak.) ve herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden açılmış olan hesaba dair bir matbu evrak/fotokopi ile birlikte eğer hesap açılmamış ise Bolu Merkez Ziraat bankasından açılacak olan yeni hesap belgesini Eylül 2015 ilk haftasına kadar ilgili müdür yardımcısına teslim edeceklerdir.
2. Ders seçimi ve güncelleme işlemleri esnasında anne ve baba hayatta ise mutlaka birisi hazır bulunacaktır. Kardeş veya akraba veli olarak kabul edilmeyecektir. Ancak mahkeme kararı veya noter vekâletnamesi ile veli olanlar belgelerini ibraz ederek kayıt yaptırabilirler.
3. 2015-2016 eğitim-Öğretim Yılında okulumuzda öğrenci kıyafeti uygulaması devam edecek olup ilgili okul kıyafeti okulumuzun Web sayfasında öğrenilebilir.
4. Kayıtlarla ile ilgili tereddüde düşülen hususlarda okulumuzun Web sitesindeki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz."

 Bu istenenlerin okuldan okula farklılık gösterebileceğini belirtelim.

BU NEDENLE KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN, BİR ŞEKİLDE OKULLA İLETİŞİM KURARAK, BİLGİ ALMANIZI ÖNERİYORUZ.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 19 Ağustos 2015 12:57
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar