Menu

 

İmam Hatip ve Din Kültürü Öğretmenlerinin Eylül-2015 Mesleki Çalışma Planları

İmam Hatip ve Din Kültürü Öğretmenlerinin Eylül-2015 Mesleki Çalışma Planları

İmam Hatip Okullarında görev yapan öğretmenler ile Din Kültürü Öğretmenleri 2015 Eylül Mesleki Çalışma Planlarını 14 Ağustos'ta yayınlandı.

MEB,Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün 13 Ağustos 2015 tarihli yazısına göre Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında görev yapan bütün branşlardaki öğretmenler, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Arapça öğretmenleri Eylül-2015'de Ek'te yer alan  "Eylül 2015 Mesleki Çalışma Programı" na göre ülke genelinde ortak bir mesleki çalışma yapacaklar.

Genel Müdürlük,1.hafta İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liselerinde yapan bütün branş öğretmenleri,Temel Eğitim ve Ortaöğretim kurumlarındaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri için ayrı ayrı plan uygulayacak.İkinci hafta ise ortak bir plan uygulayacak.Bütün ayrıntıları Ek'deki dosyada görebilirsiniz.

Eylül 2015 Mesleki Çalışmalar kapsamında;

A) Birinci hafta (01-04 Eylül 2015 Salı-Cuma günleri) okullarda uygulanacak.Ayrıca bu tarihlerde branş bazında Haziran 2015 mesleki çalışmalar değerlendirilecek.

Bu kapsamda her bir imam hatip lisesinde ve imam hatip ortaokulunda,
a. İHL Meslek Dersleri, Arapça öğretmenleri kendi arasında,
b. İmam hatip ortaokulları Meslek/DKAB öğretmenleri kendi arasında
c. Sözel Dersler öğretmenleri branşlarına göre kendi arasında,
d. Sayısal Dersler öğretmenleri branşlarına göre kendi arasında,
e. Yabancı Dil Dersleri öğretmenleri kendi arasında
f. Sanat ve Spor Zümresi öğretmenleri branşlarına göre kendi arasında bir araya gelecektir.
Bu toplantılarda Haziran 2015 Mesleki Çalışmalarında Türkiye genelinde sunulan tebliğlerden seçilen özgün metinler müzakere edilecektir. Bu metinler, Eylül ayından itibaren Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün sitesinden temin edilecektir.

B) İkinci hafta ise, (7-8 Eylül 2015 Pazartesi-Salı günleri) Ek-3’te ayrıntıları verilen konularda, il/ilçelerde öğretmenlerimizin iştirak edebileceği uygun salonlarda “Meslekî Gelişim Seminerleri/Konferansları” gerçekleştirilecektir.

Bunlarla ilgili vurgulanan belli bir kaç hususu belirtecek olursak:

EK-3’de belirtilen 7-8 Eylül Pazartesi-Salı günlerindeki seminerlere/konferanslara Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında görev yapan bütün branş öğretmenleri (rehberlik branşları da dahil) ile o il ve ilçedeki bütün Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri katılacaktır. Planlamalar buna göre yapılacak ve yeterli salonlar ayarlanacaktır. Gerektiğinde gruplar ikiye bölünecektir. İmam Hatip Ortaokulları 5. Sınıflara dersi olan öğretmenlerimiz,derslerini aksatmayacak şekilde iştirak edecektir.

Eğitim öğretim başında yapılan öğretmenler kurulu, zümre öğretmenler kurulu ve benzeri toplantılar, Bakanlıkça belirlenen programların ve tarihlerin dışında yapılacaktır.

 MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eylül 2015 Mesleki Çalışma Programı

Ogretmenler.Com

Son DüzenlenmePerşembe, 20 Ağustos 2015 00:52
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık

Benzer Yazılar